Borci Karate klubu Gorenje Chodov začali zúročovat náročný trénink. Na turnaji krajského přeboru v Ostrově nad Ohří, který byl postupovou soutěží na mistrovství republiky, obsadili první místa a tím se nominovali na mistrovskou soutěž do Ústí nad Labem, která proběhla o uplynulém víkendu. O výsledcích budeme informovat v týdnu.
Kateřina Střimelská obsadila druhé místo v kata starších žákyň a pak zvítězila i v kumite do 50 kilogramů. Andrea Lochschmidtová vyhrála kumite starších žákyň do 45 kilo a dorostenka Bára Žemličková si odnesla zlato v kumite nad 55 kilogramů.
Chlapci Gorenje se také nenechali zahanbit. Miroslav Novák si odnesl zlato jak v kata, tak v kumite mladších žáků do 40 kilogramů. Karel Hrabák zvítězil v kumite starších žáků do 40 kilo a v kata byl třetí. Nejvíce překvapil benjamínek Michal Galla, který suverénně zvítězil v kumite mladších žáků do 35 kilogramů.
Poslední soutěží před mistrovstvím republiky mládeže byla Velká cena Plzně. I zde se ve velké konkurenci chodovští borci neztratili. Míša Galla obsadil druhé místo v kumite mladších žáků do 40 kilogramů, Karel Hrabák a Míra Novák se sešli ve váze starších žáků do 40 kilo, kde Hrabák získal zlato a Novák bronz. Sergej Konončuk zvítězil v kategorii starších žáků do 45 kilogramů.
V kategorii kata starších žákyň obsadila Andrea Lochschmidtová druhé místo a stejné umístění získala ve finálovém duelu nad 50 kilo se svou oddílovou koleginí Kateřinou Střimelskou, která si odnesla zasloužené zlato.
„Tímto bychom rádi poděkovali firmám Gorenje, s.r.o., Velta Tea, s.r.o. a městu Chodov, kteří nám svou pomocí umožňují zúčastňovat se na těchto soutěžích,“ děkoval trenér Gorenje Ludoslav Hronek.