Podařilo se. A Tomáš „Thor“ Kužela se nakonec po své výhře mohl rozplývat nad výbornou atmosférou. „Opravdu jsem tadyto nečekal,“ chválil fanoušky. Ostatně ze všech zúčastněných si vyslechl největší ovace. Již při jeho nástupu byl sál ve varu, a návrat do klece po dvou letech si tak Karlovarák mohl pořádně užít. Jeho srbský protivník Miogradovič vydržel pouze první kolo. Drtivý nástup Kužely ve druhém rozhodčí již po 17 vteřinách pro absolutní dominanci domácího zápasníka ukončil.

Smolařem večera byl ve svém již 99. zápase kariéry další z domácích borců, Jaroslav „Číňan“ Poborský. S nástupovkou „Ktož jsú boží bojovníci“ nechal nahlédnout do svého bojovného srdce. Duel s Brazilcem Tavaresem začal velmi odhodlaně, ale při přechodu na zem se nechal chytit do gilotiny a již po 38 vteřinách musel zápas „odklepnout“. Přesto legenda českého MMA sklidila bouřlivý aplaus. Právem. Poborský zvolil pro své představení špičkového zahraničního soupeře. „Tavares je mimo jiné majitelem brazilského pásu v BJJ,“ připomněli pořadatelé.

Prohru si připsal v pěkné tříkolové bitvě i další karlovarský zástupce Radek Šopov, jehož souboj s Azizem Dauliatovem zvedal fanoušky v Puppu ze sedaček.

Z výhry se naopak radoval domácí Vojta Veselovský, který na začátku třetí minuty využil své velké přednosti, práce na zemi. Původně ale plánoval ukázat v kleci trochu něco jiného. „S výsledkem jsem samozřejmě spokojený, ale chtěl jsem s Vaškem Šťastným víc boxovat a celkově držet boj v postoji. Věřil jsem, že ho můžu ukončit na nohách, a chtěl jsem si to ověřit. Nicméně plány a zápas jsou dvě různé věci, takže jsme byli ve druhé minutě už podruhé na zemi, kde jsem využil asi svoji největší devizu, a to grappling,“ přibližuje Veselovský. Soupeře porazil povedenou kimurou, tedy pákou na rameno, a karlovarské publikum pochopitelně nebylo proti.

Prakticky ve stejném čase, o 37 vteřin později, v půlce prvního kola, ukončil vítězně duel i Karlovarák Shamil Kinzhinov. „Věděl jsem, že to nebude trvat dlouho,“ usmíval se sebevědomě po zápase. Slovák Roman Milec sice začal zápas s karlovarským Dagestáncem bez ostychu, poté co ho vzal Kinzhinov na zem, byl ale bez šance. Domácí zástupce ho z vítězné pozice sérií úderů ukončil. Trochu proti předpokladu se tak i tady končilo na podlaze oktagonu. „Byl jsem připraven na boj jak v postoji, tak i na zemi,“ prozradil Kinzhinov.

Vítězné křepčení si mohl užít i Pavel Pilný ze Samurai Fight Clubu Chodov, když se v samotném závěru utkání s Markem Kuželuhem dobře trefil a soupeř jeho atak už nerozdýchal.

Celá tři kola trval zápas Mrákoty s dalším Brazilcem Charlesem Andradem, s konečným verdiktem výhry pro českého bojovníka.

Až body rozhodčích určily i vítěze bitvy Miroslava Brože se Španělem José Reisem, bitvy v pravém slova smyslu. Zápas prakticky bez hluchého místa, patnáct minut výměn v postoji, vítězství Brože.

V prvním kole zdolal v Karlových Varech již známý Holanďan Van Dijk Pavla Salčáka a po 77 vteřinách Michal Popelák ukončil Dušana Glezga.

Titulový pás organizace Fight Night West si potom připnul Slovák Miroslav Štrbák, který v závěrečném utkání galavečera porazil ve druhém kole Srba Dragana Pešiče.

„Poděkovat musíme všem divákům za úžasnou atmosféru, kterou zápasníkům vytvořili. Dále našim partnerům a sponzorům, že s námi do toho šli a věří v projekt Fight Night West,“ vzkázal na závěr Michal Madej za organizátory.