Poslední velkou soutěží před mistrovstvím republiky karate JKA byl 2. Národní pohár karate JKA mládeže, který se uskutečnil v Českých Budějovicích. Toho se zúčastnili borci rotavského Shotokanu a Kraslic.
Soutěž proběhla v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň, kde byla tradičně velká konkurence jak do počtu kvality, tak i obsazení. V soutěži kata i kumite mladších a starších žáků bylo v každé kategorii přes padesát soutěžících, což při systému na dvě porážky byla pořádná porce zápasů pro každého závodníka, který chtěl dosáhnout na bodovaná umístění.
Je potěšitelné, že se na tak vrcholné soutěži závodníci z SK Shotokan karate ryu Rotava a KK Kraslice neztratili a opět dosáhli skvělých výsledků. V kategorii kata mladších žáků vybojoval šesté místo K. Junek a osmou příčku J. Maidl. Ve stejné kategorii v kumite pak P. Kot vybojoval sedmé místo.
V kategorii starších žáků v soutěži kata skončil na výborném třetím místě J. Koten. Vynikajícího výsledku dosáhl ve stejné kategorii v soutěži kumite L. Malý, který dokázal porazit své soupeře jak v řízené formě, tak ve volném zápasu a zaslouženě tak vybojoval zlatou medaili.