TJ Slovan Havířov – FB Hurrican Karlovy Vary 5:7 (1:2, 2:3, 2:2). Branky: 5. Daniel Sekula, 26. a 53. Michal Kozelský, 33. Jan Daubner, 42. Adam Gábor – 4. , 40. a 49. Tomáš Nushart, 20. a 50. Daniel Nicklas, 23. Miloš Tyl, 35. Jan Lang. Rozhodčí: Pavel Hála, Vladimír Hála. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:2. Diváci: 45.

„Bylo to hodně tvrdé utkání, proto jsem rád, že jsme ho zvládli,“ řekl po utkání spokojeně kouč Karlových Varů Martin Kratochvíl.

Samotný dul však načali hosté z Karlových Varů podle papírových předpokladů.

Karlovarští vstoupili do utkání aktivně a z toho vytěžili již ve 4. minutě první branku, kterou obstaral Tomáš Nushart. Vedení však Varům nevydrželo ani minutu, když za domácí dokázal vyrovnat v 5. minutě Daniel Sekula. Podruhé šly Vary do vedení ve 20. minutě, kdy po standardní situaci skóroval Daniel Nicklas.

„Škoda že jsme nedokázali využít všechny naše šance v první třetině,“ litoval Kratochvíl zahozených šancí, které mohly přinést do řad karlovarského výběru větší klid.

Hurricani měli dobrý vstup i do prostřední části, kdy navýšil vedení výběru z města minerálních pramenů Miloš Tyl. Jenže hned nato vyrobila obrana Varů hrubku, kterou dokázal gólově zúročit Michal Kozelský, který opět přiblížil svůj tým soupeři na rozdíl jedné branky.

A pro barvy hurricanů bylo ještě hůře. Ve 33. minutě bylo zásluhou Jana Daubnera srovnáno a začínalo se od nuly. Z vyrovnání se Slovan však neradoval dlouho, ve 35. minutě navrátil hostům vedení přesnou ranou Jan Lang.

Závěrečnou dvacetiminutovku zahájil Slova kontaktní brankou z florbalky Adama Gábora, ale posléze se dvakrát střelecky zaskvěl karlovarský Tomáš Nushart a na třígólový rozdíl upravil ukazatel skóre svou druhou trefou Daniel Nicklas.

Na to dokázal domácí výběr odpovědět pouze druhou trefou Michala Kozelského, víc už jim svěřenci karlovarského trenéra Martina Kratochvíla nedovolili.