Sokolov/ Ve druhém jarním kole hostili sokolovští házenkáři mužstvo ze Šťáhlav, kterému chtěli oplatit podzimní vysokou porážku. Bohužel to se nepovedlo a Sokolov i v dalším zápase odvet si připsal porážku.
HCG Sokolov 19
Sokol Šťáhlavy 26


Do branky se v tomto utkání postavil dorostenec Havel, neboť Holý nebyl zdravotně v pořádku a k dispozici opět nebyl Rytina. Úvod byl vyrovnaný, když si Sokolov dával pozor na střelce Šťáhlav Nolče, ale v útoku se domácí nemohli prosadit. Bohužel již v těchto okamžicích rozhodčí netrestali hrubější zákroky obou mužstev, což později mělo za následek zbytečně nervóznější průběh. V 16. minutě byl stav 7:9, když domácí nedokázali využít několik slibných příležitostí. Poté přišla branková šňůra Šťáhlav a ve 22. minutě bylo již skóre 7:13, čímž si hosté vytvořili slibný náskok. Za tohoto stavu se do brány domácích přeci jen postavil Holý, který dorazil k zápasu v horečkách a však do konce poločasu po pěkných zákrocích neinkasoval. Sokolov ale dokázal pouze snížit na poločasových 9:13.
Ve třetí minutě druhého poločasu poprvé hosté překonali Holého, následovali však i branky Sokolova a tak do 44. minuty bylo stále o co hrát. Poté však další čtyřbranková série Šťáhlav, kdy hlavní roli hrál Nolč a rázem byl stav utkání v 47. minutě 14:21 a bylo prakticky rozhodnuto. Následně Sokolov v útoku několikrát zbytečně zazmatkoval, ztratil míč a v 52. minutě skóre zápasu zavánělo debaklem, když byl stav 15:24. Za rozhodnutého stavu již Holého v brance opět vystřídal Havel a zápas se již dohrával, i když došlo ještě k několika tvrdším střetům. Zápas tedy skončil vítězstvím Šťáhlav 19:26. Hosté nebyli o tolik lepším celkem, ale vytěžili z minima maximum a Sokolovu se opět nepodařilo pokrýt osu hostů v podobě střelců Nolče a Vošáhlíka.
Je jen škodou, že v těchto zápasech nepřistoupují rozhodčí k tvrdšímu posuzování zákroků jednotlivých týmů, kdy nezapískáný faul na jedné straně se mění v oplácení na straně druhé, což vede celkově ke zbytečnému nervóznějšímu průběhu a je možná štěstím, že zápasy nekončí zraněním některého ze zúčastněných hráčů. Tímto není míněno, že by rozhodčí poškodili sokolovský tým, ale je zbytečné, aby docházelo k tvrdším střetům než je třeba, když všemu mohou zabránit sudí již v počátcích zápasu přísnějším posuzováním zákroků.
Poločas 9:13. Sestava a góly: Havel, Holý – Kučera, Neuwirth, Hynek 5, Žaludko, Polesný 2, Moravec 4, Levčenko 8/1, Němec.
Nejvíce za Šťáhlavy: Nolč 10/3, Vošáhlík 6, Fridrich 3.

Další utkání
V dalším kole hrají sokolovští muži venku a to na půdě posledního celku tabulky Rokycan. V Rokycanech hrají i dorostenci, které však ještě předtím čeká zápas s Bolevcem a tak někteří mladíci odehrají během jednoho dne tři zápasy.