Sokolov/ Ve 12. kole západočeské ligy házené přivítal Sokolov tým Lokomotivy Plzeň, se kterým má výrazně nepříznivou bilanci a několikrát zápasy s tímto mužstvem končili debaklem Sokolova. Plzeň však tentokrát dorazila ve slabší sestavě bez pendlerů z vyšších soutěží a tak měli domácí daleko větší šanci na úspěch.
HCG Sokolov⋌ 21
Loko Plzeň C⋌21


Poprvé v jarní části soutěže nastoupili Paťha s Jirušem, chyběl však nejlepší hráč minulého zápasu Skalický a také Polesný. Další premiéra se udála v brance Sokolova, kde pro absenci Holého a Rytiny nastoupil po dlouhých letech sedmačtyřicetiletý Miloslav Neuwirth, který dokázal, že chytat nezapomněl a domácí výrazně podržel.
Začátek zápasu patřil domácím, kteří vedli 2:0, když předtím předvedl několik parádních zákroků Neuwirth. Poté se hostům podařilo vyrovnat, menší trhák přišel ze stavu 6:6 na 9:6. Rozdíl mohl být daleko větší, jenže domácí svou uspěchaností v útoku nadělali spoustu chyb a nedokázali odskočit ještě výrazněji. Navíc se Sokolovu vůbec nepovedl závěr poločasu, kdy naprosto přestala fungovat obrana a ze stavu 9:6 bylo rázem 9:11.
Úvod druhého poločasu patřil opět HCG, kteří během tří minut otočili na 12:11. Od této chvíli se mužstva přetahovala o vedení, ale opět se projevila tradiční bolest domácích, když v momentě, kdy je soupeř nalomen, přijdou zbytečné chyby, ztráty míčů a místo aby Sokolov ve skóre odskočil, dává naopak šanci na úspěch soupeřům. Závěr zápasů tak směřoval k dramatu, neboť Sokolov měl i smůlu v koncovce, když nastřelil několik tyčí za sebou. V 55. minutě bylo srovnáno na 19:19 a hosté hráli přesilovku. V 57. minutě skóroval Moravec, ale hosté z následného útoku srovnali. Dvě minuty před koncem vzal odpovědnost na sebe nejmladší hráč, osmnáctiletý Jakub Neuwirth (syn sokolovského brankáře), který krásnou střelou z velké dálky poslal Sokolov do vedení. Konec utkání však připomínal kovbojku, kterou režírovali rozhodčí Čákora (mj. hráč Třemošné) a Nezbeda (mj. kmenový hráč Lokomotivy hrající extraligu). Minutu a půl před koncem byl velmi přísně vyloučen za běžný obranný zákrok Moravec a Beránek v poslední minutě přeci jen skóroval. Do konce zápasu však zbývalo ještě dostatek času k vítěznému gólu Sokolova. Oslabení domácí chtěli strhnout vítězství na svou stranu, ale plzeňští hráči je fauly zastavovali, přičemž zákroky zaváněli vyloučením, avšak nestalo se tak. Při dalším pokusu byl sokolovský Hynek 10 vteřin před koncem nešetrně zastaven dalším faulem, který byl odpískán avšak dále nepotrestán. Vzápětí však byl překvapivě vyloučen právě Hynek a následně za protesty i Levčenko. Sokolov tak sice měl míč v držení, ale dohrával zápas ve třech, což už Lokomotiva snadno ubránila a zápas tak skončil remízou 21:21. Domácí si připsali první jarní bod , který je však zklamáním.
Velmi dobrý výkon podal gólman M. Neuwirth, který předvedl nejen několik výborných zákroků, ale častokrát vyslal přesnou přihrávkou své spoluhráče do rychlého protiútoku a také velmi dobře dirigoval obranu, která však pak svou chybou veškerou snahu zhatila.


Poločas 9:11. Sestava a branky: M. Neuwirth, Havel – Levčenko 2, J. Neuwirth 3, Hynek 5, Žaludko 1, Paťha 2, Moravec 5, Bouda , Jiruš 3, Němec, Kučera. Branky Plzně: Beránek 8, Perník 6/2, Heidler 4, Mareš 2, Lesák 1/1. Rozhodčí: Čákora, Nezbeda. Vyloučení 6:3 Sedmičky: 2/1 – 3/3
V dalším kole hraje Sokolov zítra na hřišti v Újezdu.