Házenkáři Sokolova se po výhře v minulém kole museli opět sklonit soupeři. Tentokrát na domácím hřišti nedašili na Šťáhlavy.

HCG Sokolov 23
Šťáhlavy 33

Po vydařeném utkání v Plzenci hostili sokolovští házenkáři v desátém kole západočeské ligy Šťáhlavy. S kvalitním soupeřem se domácím výsledkově dařilo držet krok jen v prvním poločase, poté však propadli ve všech směrech a po zásluze vysoko prohráli.
V tomto zápase se již do sestavy vrátil Polesný a dále se do hry zapojili tři dorostenci, kteří tak sbírali cenné zkušenosti. Sokolov začal utkání dobře a v 8. minutě vedl 4:1, když na rozdíl od protivníka dokázal proměnit své příležitosti. Poté sice Šťáhlavy vyrovnaly, ale i nadále byl Sokolov rovnocenným soupeřem a i skóre bylo vyrovnané. Výborně pracovaly obě obrany, když ta sokolovská hrála zatažena na sedmi metrech a pouze Hynek se vysouval proti nejlepšímu hráči Šťáhlav Nolčovi. Ve 24. minutě byl tak stav 8:8. Následně však sokolovští polevili, v útoku lacině ztratili několik míčů a soupeř toho dokázal využít k vybudování poločasového náskoku (10:14). Domácí navíc ztratil Němce, který se ke konci první třicetiminutovky zranil a tým se tak musel obejít ve zbytku zápasu bez klasického pivota.
Po přestávce se opět hra vyrovnala a ještě do 42. minuty byl rozdíl ve skóre přijatelný. Následovali však velmi špatné okamžiky Sokolova, který nedokázal v útoku nic vymyslet, dělal zbytečné chyby a naprosto katastrofálně bránil. Úsek mezi 42. až 49. minutou vyhráli hosté 7:0 , čímž se skóre změnilo na 15:28 a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto.
Domácí tento únik soupeři značně usnadnili, když neorganizovaně vytahovali obranu, čímž vznikaly mezery pro spojky soupeře a navíc vůbec nedokázali pokrýt pivota soupeře a hosté tak snadno skórovali ze šestky. Třicátou branku vstřelily Šťáhlavy již v 50. minutě a bylo zaděláno na pořádný výprask. Naštěstí se domácí aspoň v posledních minutách trochu vzpamatovali, dokázali se konečně dostat i k několika brejkům a upravili skóre na konečných 23:33.
Šťáhlavy zvítězily zcela zaslouženě, ale domácí jim k tomuto vítězství dost pomohli. Sokolov dobře začal a zahrál dobře i v úplném závěru, dlouho dokázal hrát s protivníkem vyrovnanou házenou, ale nedokázal podat stejný výkon po celý zápas. Několikaminutové výpadky tak určily výsledek zápasu.
Poločas 10:14. Sestava a góly HCG: Holý, Havel – Levčenko 10/1, Neuwirth 6, Polesný 1, Němec, Hynek, Bouda 5, Bažant 1, Baránek , Ladka.
Nejvíce branek za Šťáhlavy: Nolč 9, Pavlíček 8, Sládek 7.
Rozhodčí: Špaček – Osvald. Sedmičky 1/1 – 6/4; vyloučení 7:5, ČK: Polesný.
Další utkání hraje Sokolov již ve středu, když od 18.15 hodin na domácím hřišti u Gymnázia hostí v předehrávaném 11. kole béčko Košutky. ⋌