Sokolovu chybělo několik hráčů, ale naopak se do sestavy opět vrátil Levčenko, který hned zaznamenal střelecký rekord. První zápas absolvoval také navrátilec Paťha a po zranění nastoupili Němec a Bouda. Start dalších hráčů, kteří na podzim nehráli, se zatím odložil.

Zápas začal brankou Levčenka a zpočátku se hrála vyrovnaná házená. Po deseti minutách byl stav 5:4 pro domácí. Poté několikrát nedokázali hráči Sokolova přesně zakončit a Plzenec šel do vedení o tři branky. K hostům se také párkrát obrátilo štěstí zády, když se míče odrážely přímo do rukou hráčů soupeře nebo k vypíchnutí balonu a úniku do brejku chybělo pouze několik centimetrů. Navíc v obraně se vyskytly chyby a útok také nebyl ideální. Plzenec naopak dokázal využít každou příležitost ke skórování. Nešťastnou branku inkasovali hosté také po skončení první půle z devítimetrového hodu, a Sokolov tak po prvním poločase prohrával 16:11.

Do druhé půle chtěl Sokolov otočit zápas, ale nezachytil začátek. Plzenec zvýšil své vedení na rozdíl osmi gólů a právě zde položil základ svého vítězství. Ještě ve 45. minutě byl stav 22:14. Poté hosté změnili systém své obrany a rozstřílel se také Sergej Levčenko. Sokolov začal skóre postupně stahovat, ale čas neustále ubíhal v jeho neprospěch. Navíc přišly další chyby a Plzenec opět vedl vysoko – 29:22. Úplný závěr ale patřil hostům, kteří pěti góly během chvíle zkorigovali na 29:27. Ke srovnání skóre však již nebyl čas, a tak v prvním jarním zápase si sokolovští házenkáři připsali porážku.

Sokolov v zápase tahal za kratší konec a po většinu hrací doby prohrával. Hrát se však zápas ještě nějakou chvíli, zřejmě by dokázali hosté skóre otočit. Zlepšený výkon však přišel pozdě. V utkání se zaskvěl Sergej Levčenko, který nastřílel sedmnáct gólů. Bohužel se k němu ale nepřidali další střelci, jejichž góly chyběly. Házenkáři však aspoň prohráli s Plzencem menším rozdílem než soupeř v Sokolově na podzim, a tak pokud dojde k bodové rovnosti, bude po sezoně Sokolov před Plzencem.

HK Starý Plzenec „B“ – HCG Sokolov 29:27 (16:11).
Sestava a branky Sokolova: Holý – Skalický 3, Neuwirth, Levčenko 17/3, Němec 1, Paťha 1, Šlechta 2, Polesný 2, Bouda, Hynek 1, Pohanka.
Nejvíce branek za Plzenec: Hruška 7, Kroft 7/4, Voves 6.
Rozhodčí: Koželuh, Duchaň. Sedmičky: 8/5 – 4/3. Vyloučení: 1:5.
V dalším utkání hraje Sokolov doma před gymnáziem se Šťáhlavy. Nedělní utkání začíná ve 14.00 hodin a všichni příznivci házené jsou srdečně zváni.