Odveta se nakonec povedla a Sokolov v úvodním kole zvítězil 25:22.
Sokolov nastoupil do utkání bez zraněného Němce, chyběl i Pohanka a do hry nezasáhl ani Kučera. Hlavně absence pivota Němce byla velmi znát, k dispozici byl naopak Skalický, který opět svými brankami týmu hodně pomohl. Utkání začali domácí velmi dobře. Hlavně pozornou obranou si vypracovali v desáté minutě vedení 5:1.

I nadále si sokolovští hráči drželi náskok, který však nebyl větší než o tři branky. U obou týmů bylo znát, že je teprve začátek sezony, a tak byla k vidění také spousta chyb a nepřesností. Na druhou stranu byla také zřejmá snaha získat každý míč a nasazení všech hráčů na hřišti bylo vysoké. Poměrně vyrovnaný poločas skončil dvoubrankovým vedením Sokolova 13:11. Na straně Plzence se střelecky dařilo Hruškovi, u domácích se o branky staralo hlavně trio Skalický, Levčenko, Hynek.

Ve druhém poločase pokračovala vyrovnaná hra. Domácí hráči si neustále drželi vedení, ale nedokázali se brankově utrhnout. Dvoubrankovou ztrátu se ve 38. minutě podařilo Plzenci srovnat a i nadále se vedl souboj o každý balon. Sokolovu nefungoval ideálně útok, naštěstí však v tomto zápase poměrně dobře pracovala obrana a brankář Holý také pochytal spoustu šancí.

Na hřišti se v dalším průběhu začalo přiostřovat a nervozita byla na hráčích znát. Spousta dobrých střeleckých příležitostí zůstala nevyužita. V těchto chvílích byly pro domácí tým vysvobozením góly Levčenka a Skalického, kteří stále udržovali vedení o dvě až tři branky.
Vedení Sokolovu vydrželo až do konce, a tak si tým v prvním zápase sezony připsal cennou výhru 25:22.
Na hráčích byla vidět nerozehranost a nedostatečný počet absolvovaných tréninků. Plusem naopak byla nezvykle obranná hra, která v některých chvílích pracovala velmi dobře.

Dobrý výkon podali již tradičně Hynek, Levčenko a Skalický. Dobře zachytal i brankář Holý. Chyběly naopak góly Neuwirtha a také přítomnost pivota Němce. Pochvalu za nasazení si zaslouží však všichni.
K dalšímu utkání zajíždějí házenkáři tuto sobotu do Šťáhlav.

HCG Sokolov – Starý Plzenec B 25:22 (13:11).
Sestava a branky: Holý, Havel – Skalický 8, Neuwirth, Levčenko 9/4, Bouda 2, Hynek 4, Bažant, Baránek 1, Zelený, Polesný 1, Šlechta, Hejl.
Nejvíce branek za Plzenec: Hruška 9, Drohobetskiy 5
Rozhodčí: Špaček. Vyloučení: 3:7. Sedmičky: 5/4 : 4/3.
Průběh utkání: 5:1, 8:5, 10:8, 13:11, 15:15, 19:17, 23:20, 25:22.