V předposledním kole západočeské ligy v házené nestačili sokolovští hráči na zkušené mužstvo Slavie Plzeň a vysoko prohráli, když propadli ve všech směrech. Druhý tým tabulky si tak ze Sokolova odvezl zaslouženou výhru o dvanáct branek.

HCG Sokolov 24
HK Slavia Plzeň B 37

Úvod zápasu patřil hostům, kteří se brzy ujali tříbrankového vedení, ale poté sokolovští házenkáři dokázali hru vyrovnat a začali i stahovat. Bohužel se však nedařilo proměnit některé slibné střelecké příležitosti a tak nadosah svému soupeři byl Sokolov pouze do 17. minuty, kdy byl stav 6:7. Do této doby pracovala poměrně dobře i obrana a Sokolov se dokonce dokázal proti plzeňské defenzivě prosazovat, ale v zakončení dělal hráčům problémy brankář Moule, který několikrát velmi dobře zasáhl.
Závěr prvního poločasu měli ve své moci již hráči Slavie, kteří dokázali využít okének v obraně Sokolova. A jelikož na druhé straně kraloval i nadále brankář Moule vyhráli plzeňští hráči první poločas 10:16.
Stav první půle byl výsledkem polevení v obraně a také neproměňování střeleckých příležitostí, kdy největší rozdíl mezi mužstvy byl ve střelbě křídel, kde sokolovští hlavně na pravé straně totálně vyhořeli.
Do druhého poločasu šel Sokolov s odhodláním zvrátit výsledek větší aktivitou. To se v úplném začátku dařilo, když domácí snížili na 13:16. Poté však přišlo několik chyb v útoku, kdy z následných útoků plzeňští snadno zakončili a aktivita Sokolova se totálně vytratila. Do 41. minuty skórovala jen Slavia, která se tak ujala vedení 13:23, čímž bylo prakticky o výsledku rozhodnuto.
Sokolovským se nedařilo vůbec nic, ať už střelba z dálky, zakončování z křídel a hlavně v obraně nechávali domácí své brankáře napospas střelcům Slavie, kteří zakončovali prakticky každý útok gólem. Ve 45. minutě byl stav 15:28 a až od té doby se hra vyrovnala. Jenže to již měli hosté nahráno a nemuseli se o výsledek zápasu vůbec obávat.
Ke konci zápasu se povedlo Sokolovu konečně několik rychlých útoků a i pohledných akcí. Také Plzeň se však i nadále dokázala prosazovat a tak si připsala poměrně snadnou výhru 24:37.
Sokolov odehrál celkově nevydařený zápas. Svůj standard v útoku odehráli pouze Levčenko s Hynkem, svou typickou bojovností se prosazoval i pivot Němec, naopak dalším hráčům se vůbec nedařilo. Střelecky se nemohl v tomto zápase chytnout ani Neuwirth, totálně propadla křídla, která ze svého postu se za celý zápas prosadila pouze jednou, i když příležitostí ke skórování měla spoustu.
Za obrannou část nelze pochválit nikoho, neboť Slavie se svou jednoduchou hrou se dokázala lehce prosazovat a své útoky snadno zakončovat, když ještě několik jejích příležitostí pochytal brankář Holý. Hosté se sice poměrně snadno prosazovali v útoku, ale ani oni neměli obranu v tomto zápase nejlepší a jen zásluhou brankáře neinkasovali více branek.
I tak ale Slavia Plzeň v tomto zápase inkasovala nejvíce branek za celou sezonu, což může být jen malou útěchou za dalším nepovedeným zápasem Sokolova. Je velkou škodou, že domácí nedokázali více zabrat v obraně a uhrát přijatelnější výsledek.
Poločas 10:16. Sestava a góly: Holý, Havel – Polesný, Neuwirth 2, Levčenko 10, Němec 5, Hynek 6, Bouda, Bažant 1.
Nejvíce za Slavii: Galuška 10, Otto a Belbl po 7.
Rozhodčí: Špaček. Sedmičky: 0/0 – 3/3. Vyloučení 1:0.
V posledním kole hraje Sokolov již tento pátek v Rokycanech. Tento tým je prozatím na prvním místě západočeské ligy a v případě výhry bude slavit postup do druhé ligy. Sokolov se v tomto zápase bude chtít rozloučit se sezonou důstojným výsledkem, i když bude postrádat Hynka a Němce.