V posledním zápase západočeské ligy házené zajížděl Sokolov na palubovku lídra tabulky. Do Rokycan nemohli odcestovat opory Hynek a Němec a navíc se Sokolov musel obejít i bez dalších hráčů, tudíž HCG odehrál další zápas bez možnosti střídání, navíc s dvěma dorostenci. Rokycany, které chtěly po zápase slavit postup do druhé ligy naopak zaplnily soupisku 14 hráči. Poměr sil se v zápase také projevil, kdy o výsledku rozhodli rychlé brejky domácího týmu.

HK Rokycany 39
HCG Sokolov 20

Úvod zápasu vůbec neodpovídal postavení celků v tabulce. Domácí jakoby nastoupili do zápasu s určitou nervozitou, nedokázali si přesně přihrát, ztráceli míče a nedostávali se přes pozornou obranu Sokolova do zakončení. Na druhé straně byl obrázek stejný a tak ve 12. minutě byl stav 3:2, což nenasvědčovalo žádným střeleckým hodům. Poté se domácí rozstříleli , ale ještě ve 21. minutě byl stav přijatelný (10:6).
Následovala však smršť branek hráčů Rokycan, kteří během sedmi minut devětkrát skórovali a položili svůj základ k vítězství. Nutno podotknout, že většina těchto branek byla z bezprostřední blízkosti a to především po rychlých brejcích soupeře, který takto využíval každé ztráty Sokolova, úspěšného bloku či chycené střely. První půle nakonec skončila hrozivým rozdílem 20:9.
Do druhého poločasu vstupoval Sokolov s odhodláním alespoň upravit obrovský rozdíl ve skóre, což se ze začátku dařilo úspěšně. Sokolovští předvedli pár pěkných akcí, vybojovali několik sedmimetrových hodů a střelecky se prosazovali Neuwirth s Levčenkem. Z útoku se hosté začali rychleji vracet a začali i lépe bránit, v 42. minutě tak svítilo na ukazateli přijatelnějších 25:17. Vzápětí ale Sokolovu již začali docházet síly, Rokycany opět těžily z přesily hráčů a rychlými protiútoky v rozmezí 42. – 53. minuty vstřelily 10 branek. V těchto momentech už nebyli Sokolovští schopni vymyslet něco kloudného v útoku a ani jednou neskórovali.
V závěru zápasu už pouze Sokolov chtěl odvrátit ostudnou čtyřicítku, což se nakonec podařilo, a tak konečný výsledek zní 39:20.
Domácí vyhráli zápas zcela zaslouženě. Sokolov opět doplatil na počet hráčů v sestavě, kdy vzhledem k nemožnosti střídání pak síly chybí při návratu do obrany. Toho tentokrát soupeř maximálně využil a vstřelil z rychlých protiútoků minimálně dvacet branek. Svou výhrou tak Rokycany stvrdily svůj postup do druhé ligy, který je také zasloužený.
Poločas 20:9. Sestava a branky Sokolova: Holý, Havel – Ladka 2, Neuwirth 8/3, Levčenko 6/2, Hejl 3, Bouda, Kučera 1.
Nejvíce za Rokycany: Tureček 7, Zeleňanský 6, Vokurka 6.
Rozhodčí: Mlacho – Ševčík Sedmičky: 1/1-6/5. Vyloučení: 4:2.