Mladí boxeři Baníku Sokolov bojovali o další body ligy středočeské oblasti v Lipčicích. „Tam jsem s sebou vzal jen začátečníky, tedy kromě Havleny,“ podotkl trenér oddílu Jan Malý.
Ten se těšil zejména na první zápas Reného Hejdy, nejmladšího z boxerského klanu. Ve svém prvním zápase váhové kategorie do 20 kilogramů nastoupil proti Štádlerovi z Plzně a nakonec se radoval z výhry. „Byl jsem zvědavý, jak si tento desetiletý borec povede. Nakonec zaboxoval velmi dobře a soupeře, který už odboxoval čtyři utkání, porazil,“ radoval se Malý z úspěchu nejmladšího borce Baníku a k jeho výkonu dodal: „Počínal si jako ostřílený borec. Chválili ho pak i trenéři z ostatních oddílů.“
Zajímavý souboj byl k vidění ve váze do 42 kilogramů. Tam boxoval sokolovský Lukáš Havlena a Wiezner z Plzně. „Lukáš měl od začátku převahu, v prvním kole měl navrch, pak zase soupeř, který útočil, ale nakonec na body vyhrál Havlena,“ popsal trenér Malý druhé vítězství sokolovských barev.
První porážka přišla až ve váhové kategorii do 69 kilogramů, kde startoval Bohumil Bistiak. Pro něj to byl taktéž první duel mezi provazy. „Soupeřem mu byl domácí zkušený borec Tichý. Nejprve byl souboj vyrovnaný, ale pak se projevila zkušenost Tichého, který začal mít převahu. A když se ve druhém kole objevila v obličeji Bistiaka krev, tak jsme zápas ukončili,“ popsal trenér důvody porážky svého svěřence.
Čtvrtým zástupcem sokolovského klubu byla Hana Bečvářová ve váhové kategorii do 48 kilogramů. Tentokrát nastoupila proti osmnáctileté Tybaušové z Lipčic. „O několik let starší boxerka domácího oddílu zvítězila. Musíme pro Hanu najít vyrovnanější soupeřku. Tak mladých závodnic je ale málo a proti těm starším se boxuje špatně. Je tam vidět rozdíl,“ odůvodnil trenér Jan Malý příčiny další porážky mladé boxerky.
O víkendu čeká sokolovské borce mezinárodní turnaj Oelsnitzu, kam se nominovali tři borci Baníku, jmenovitě Václav Hejda, Lukáš Havlena a Josef Bečvář.