Interpohár na hřištích Kaceřova a ChlumuV posledním článku o softbalových Bandits Kaceřov jste se dozvěděli o jejich posledním působení na Baťově poháru v Sezimově Ústí. No a my teď máme pro vás jednu třešničku na dortu v podobě premiérového turnaje interpoháru v našem regionu, kde jinde než v sídle této výbojné tlupy, v Kaceřově.

Tady se o uplynulém víkendu uskutečnil softbalový turnaj na dvou hřištích, na domovském hřišti Bandits a v Chlumu Svaté Maří, kterého se zúčastnily týmy Islanders Ostrov, Pikes Praha, Povaleč, Kardinálové Chlum a Bandits Kaceřov.

Na celkový herní systém měla bohužel značný vliv neúčast týmu SK Sever Brno, který den před turnajem odřekl z technických důvodů svou účast. Ale takové věci se prostě stávají a nezbývalo než do toho jít naplno.

Svůj názor na turnaj mělo však i počasí, které rozhodně nedrželo s pořadateli basu. Vytrvalý déšť připomínal monzunovou bouři, snad až na teploty vzduchu, a terén na hřišti začínal více připomínat dráhu na motokros než softbalové hřiště.

Avšak i přes ostýchavý rozběh turnaje došlo na urputná klání.

Zápasy probíhaly současně na obou hřištích a velký dík patří i Kardinálům Chlum, že se postavili čelem ke svému prvnímu spolupořadatelství turnaje, kdy umožnili odehrát interpohár v odpovídající kvalitě.

Nemá cenu sáhodlouze popisovat jednotlivá utkání prvního dne, již vzhledem k jejich počtu, a nejlepší bude, když se na ně příště prostě přijdete podívat, případně o nich můžete podiskutovat s členy jednotlivých týmů například na afterparty, která se večer po prvním hracím dni uskutečnila v sále restaurace Kaceřovské podzámčí, za přispění hudební produkce, svíjení se na parketu včetně.

Neděle, to už byl den pro celkové umístění týmů podstatně důležitější. Počasí nám kupodivu nepřálo, ale to nemohlo a nemělo absolutní vliv na herní výkony jednotlivých týmů, které svým soupeřům nechtěly dát nic zadarmo.

O třetí místo se utkal tým Povaleč s týmem Islanders Ostrov, nováčkem v interpoháru, který překvapil svým sympatickým týmem a výkonem a zaslouženě si z turnaje odnáší při své úplně první účasti krásné třetí místo.

A finále? Světe, div se, softbalový tým Bandits Kaceřov si odnesl v zápase s Pikes Praha své úplně první vítězství v interpoháru, a k tomu na domácí půdě!

A co dodat? Sympatické výkony, sympatické týmy, jež jsme měli tu čest vidět a přivítat. Zároveň jsme byli i svědky udatných bojů jednotlivých týmů nejen ve vzájemných utkáních, ke kterým se bohužel přidal i boj s počasím. To je totiž to jediné, co nemůžeme ovlivnit.

Interpohár na hřištích Kaceřova a Chlumu

Konečné pořadí: 1.Bandits Kaceřov, 2.Pikes Praha, 3.Islanders Ostrov, 4.Povaleč, 5.Kardinálové Chlum.

Sestava vítězných Bandits: Jaroslav Horvát, Bohumil Chlad, Karel Turčík, Petr Šesták, Dan Šťastný, Jindřich Horák, Lukáš Denk, Ivan Marinkov, Danny Karol, Josef Horvát, Lumír Kačmařík, František Ďurica, Tomáš Stubner, Jakub Chlad,Lukáš Bašta, Jindřich Vorel, Václav Plachý. (vap)