Trenér hostů Tomáš Demek do utkání nasadil svou jedničku Pavla Širůčka jako aktuálního mistra ČR ve dvouhře, a tedy svého žolíka. Druhým nasazeným byl David Reitšpies, rovněž mistr ČR ve dvouhře, avšak z roku 2022, který se však v současném soutěžním ročníku v barvách nového klubu, kam přestoupil z SKST Cheb, stále hledá.

V roli trojky dostal důvěru Tomáš Martinko, který v letošní extraligové sezóně ještě nebodoval. Na lavičce ke střídání byl připraven Tomáš Tregler, nositel titulu mistra ČR ve čtyřhře z roku 2013.

Domácí trenér Richard Výborný nasadil to nejlepší, co mohl. Na post jedničky nasadil Antonína Gavlase, ani jemu nechybí titul mistra ČR ve dvouhře z roku 2017 a nyní ve výborné formě, neboť se mu v posledních dnech podařilo vyhrát hned 2 turnaje v sérii TT-Star. Pozici dvojky obsadil Michal Bankosz, který se chtěl při své domácí premiéře blýsknout v nejlepším možném světle.

Roli nasazené trojky obsadil Dmitrij Prokopcov, účastník OH Rio 2016 a rovněž mistr ČR ve dvouhře z roku 2013. Chodovský Roman Rezetka byl pro tentokrát připraven na lavičce ke střídání.

Kostky byly vrženy a přítomných 155 diváků se tak mohlo těšit na souboj mistrů. V úvodním duelu proti sobě nastoupili bývalí spoluhráči Antonín Gavlas a David Reitšpies. Domácí Gavlas stylem start cíl předvedl svou aktuální formu a hostujícímu Reitšpiesovi nedal šanci, vyhrál relativně jednoduše díky famózním výměnám a skvělému servisu poměrem setů 3:0.

Házená Kynžvart. Ilustrační foto.
Fanoušci jsou naším palivem, říká před bitvou se Švýcarkami Tesařová

Do druhého utkání nastoupili proti sobě chodovský Bankosz proti havlíčkobrodskému Širůčkovi. Úřadující mistr ČR ve dvouhře Pavel Širůček ukázal svou herní dominanci hned v prvním setu, kdy soupeři z Chodova nedal šanci.

Bankosz se rozkoukal až ve třetím setu, což ale na rozjetého Širůčka nestačilo. Hladkým vítězstvím Širůček srovnal průběžný stav na 1:1.

Třetí zápas představuje souboj nasazených trojek, byl to zápas generací. I tento duel byl okořeněn faktem, že chodovský Prokopcov v loňské sezóně hájil barvy dnešních soupeřů a mladého Tomáše Martinka, v roli protivníka, koučoval. První dva sety se rozhodovaly až v koncovkách, které s obrovským štěstím připadly hostujícímu Martinkovi. Třetí set pak vyhrál domácí borec. Čtvrtý set byl jak na houpačce, v jehož závěru byl nakonec šťastnější hráč Martinko, který tak vybojoval své letošní první extraligové vítězství a dostal hosty do vedení 1:2.

Od čtvrtého utkání se očekávala bitva titánů, šlo vůbec o nejatraktivnější duel současné extraligové scény. Domácí Gavlas a hostující Širůček si nedarovali jediný míček.

Maximální soustředěnost obou soků představovala ten nejlepší stolní tenis, který je pak důvodem divácké návštěvnosti a který propaguje pingpong v tom nejlepším světle. Souboj velkých jmen rozhodoval až pátý set, vyrovnanost rivalů byla úžasná. Nicméně aktuální forma Gavlase na žolíka hostů nestačila. Širůček tak pro svůj tým získal další bod a svou neporazitelností dovedl hostující tým k vítězství 1:3.