Do nové sezony jdou hokejisté karlovarské Energie s několika změnami. Ta nejpodstatnější se odehrála na trenérském postu, klub po pěti letech opustil Martin Pešout a jeho místo zaujme 53letý David Bruk, pro něhož to bude první extraligová štace.

„Vary jsou už tradiční extraligový klub. Pro mě je to velká výzva, jednání bylo rychlé,“ řekl David Bruk po včerejším tréninku, při němž sledoval svoje svěřence v posilovně KV Areny.

„Jsem tady zatím krátce, hráče teprve poznávám. Ale na práci s nimi se těším, v tréninku vypadají kluci dobře. Ale na nějaké hlubší hodnocení je strašně brzy,“ připustil 53letý kouč, jenž v minulosti vedl především reprezentační mládežnické výběry a naposledy dovedl prvoligové Litoměřice na první místo po základní části.

Ale to už je minulost a teď se chystá na svoji první extraligovou štaci. Možná trochu symbolicky bude v karlovarské Energii, kde v posledních letech hodně sázeli na mladé. „A mým příchodem tuhle karlovarskou DNA určitě neporušíme. Pracoval jsem s mladými, ty zkušenosti se můžou hodit mně i klubu,“ naznačil nový kouč, že hodlá v nastoleném trendu pokračovat.

V rolích asistentů sází na karlovarské patrioty Václava Skuhravého, Jakuba Grófa a Pavla Kněžického, který má v klubu na starosti přípravu gólmanů Energie.

Změn doznal i hráčský kádr, největší posilou by měl být slovenský útočník Dávid Gríger, jenž se po dvou letech strávených v Liberci vrací do známého prostředí.

Do Karlových Varů poprvé přišel ještě v juniorském věku, dostal tady první extraligovou šanci a teď by měl být prvním centrem.

„Strávil jsem tady sedm krásných let, vracím se do známého prostředí. Většinu kluků z kabiny znám,“ hlásil už zkušený forvard.

Defenzivu vyztuží 28letý David Bernad, který přichází na roční hostování z Mladé Boleslavi, ale je odchovancem píseckého hokeje, a o rok starší Tomáš Bartejs, dvojnásobný mistr republiky s brněnskou Kometou.

„Bavíme se ještě o dalším možném posílení, ale to bych si zatím nechal pro sebe,“ doplnil nový kouč k hráčskému kádru.

Klub naopak opustili finský obránce Patrik Parkkonen a útočníci Tomáš Mikúš, Jiří Průžek a naposledy i Martin Osmík (Sokolov).

Suchá příprava, kterou už nachystal nový kondiční kouč Ondřej Kletba, probíhá v Karlových Varech druhý týden, ale teprve teď je Energie v kompletnějším složení, i když řada hráčů pořád ještě chybí.

Účastníci nedávného MS do 18 let v čele s nejužitečnějším hráčem šampionátu Jiřím Kulichem dostali od nového kouče energetiků minimálně čtrnáct dnů volna. Čtveřice reprezentantů (Lukeš, Flek, Černoch, Beránek) je zatím stále ještě v přípravě národního týmu na mistrovství světa.

Letní tréninkový dril potrvá až do začátku července, už v červnu půjdou karlovarští hokejisté několikrát na led. Ale naplno si ho potom užijou až po třítýdenní dovolené. „Od 25. července začínáme ostře na ledě, který by měl být k dispozici už o pár dnů dříve, aby se kluci mohli individuálně připravit,“ popisoval trenér David Bruk.

První přípravný zápas by měla karlovarská Energie sehrát 11. srpna s Libercem, vedle zápasů s extraligovými celky (Kladno, Litvínov atd.) je v plánu i turnaj v německém Norimberku.

No a pak už tady bude pikantní extraligová premiéra, k níž přijede začátkem září do lázeňského města Kometa Brno i s někdejším karlovarským koučem Martinem Pešoutem.