V tělocvičně sokolovského gymnázia se hrálo okresní derby mezi domácím BCM a Kraslicemi, ženy BK Sokolov potom zamířily do Toužimi.

BCM Sokolov BSK - Tatran Kraslice 67:52 (22:16, 40:23, 55:42). Začátek utkání byl vyrovnaný, domácím se podařilo na konci osmé minuty vytvořit si třináctibodový rozdíl, ale do konce první čtvrtiny o něj přišly.

Druhá čtvrtina, jak se později ukázalo, rozhodla o vítězi utkání. Hráčkám BCM se dařilo v útoku a čtvrtinu vyhrály 18:7.

Ve třetí čtvrtině se pro změnu více dařilo kraslickým basketbalistkám, které dokázaly vyhrát třetí čtvrtinu rozdílem čtyř bodů.

Závěrečná desetiminutovka byla opět vyrovnaná, domácí v ní zvítězily o pouhé dva body.

Body BCM: Heidlerová M. 18, Vaníčková L. 17, Křížová B. 12, Obořilová M. 7, Sosnovcová R. 5, Fazekašová P. 4, Tomková A. a Tomková B. po 2 bodech. Kraslice: Vondrová 14, Vopičková 14, Mačasová 12, Marešová 9, Břízová 2, Svobodová 1, Zapletalová, Polanová.

TJ Sokol Toužim - BK Sokolov 64:77 (14:18, 37:31, 54:47). Ženy BK Sokolov si v sobotu po dlouhé pauze opět zahrály, dokonce poprvé v novém roce. Tentokrát je hostilo družstvo TJ Sokol Toužim.

I přesto, že byly sokolovské ženy předpokládaným favoritem utkání, měsíční herní přestávka byla na herním výkonu znát. A tak tým BK Sokolov i přes velikou snahu po celé utkání až do páté minuty čtvrté čtvrtiny prohrával.

Několikrát se hráčky BK přiblížily skóre domácího družstva, to pak ale zase bodově odskočilo, a tak stál každý bod hostující tým mnoho sil.

Právě ve čtvrté čtvrtině zmobilizovaly hostující hráčky veškerou zbylou energii a zápas zvrátily. „Zlepšili jsme obranu, snížili počet ztrát a bodově se nám začalo dařit," pochvaloval si trenér Lukáš Šnobl.

Na vítězství má tentokrát obrovskou zásluhu hráčka BK Sokolov Martina Káďová, která dala úctyhodných 39 bodů, což bylo více jak polovina celkového počtu bodů Sokolova. Dařilo se i Lence Štrubelové, která přidala 20 bodů. „Ostatní hráčky si ale také zaslouží pochvalu za bojovnost a vytrvalost, kterou do zápasu vložily a dotáhly vše do vítězného konce," dodal Šnobl.

Sestava a body BK: Martina Káďová 39, Lenka Štrubelová 20, Lenka Žáková 10, Veronika Šnoblová 5, Irena Pražáková, Libuše Doležalová, Eliška Moudrá. (zpa)