Svěřenkyně nového karlovarského trenéra Tomáše Pavelky vstoupily do utkání z plné přípravy, kterou podstupují denně dvoufázově. „Holky jsou v období, kdy toho mají plné zuby. Nikdo nemá rád ten dril, kdy se nabírá fyzická kondice,“ popisuje současnou situaci v klubu manažer Roman Maleček, který obratem přidává: „Tým si prošel určitou obměnou a s příchodem nového trenéra se změnila i určitá filozofie herního pojetí. Na tu si budou muset holky nejdříve zvyknout.“

Předchozí trenérka Marcela Krämer vsázela na podkošovou hráčku Julii Reisingerovou, která ale po loňské sezoně klub opustila. „Kromě Julči skončila i Andrea Andělová, která bude působit v Praze. Rozhodla se krátce před podpisem smlouvy. Do týmu jsme tak museli přivést nové hráčky. Náš věkový průměr se tak zase o něco málo snížil,“ přidal Maleček.

Teď k samotnému utkání Lokomotivy v Chemnitzu. „Bylo to naše první klání v sezoně a nastoupili jsme nekompletní. Chyběla nám třeba Rosická, která je na šampionátu tři na tři, a ještě další hráčky,“ začal Maleček přibližovat zápas.

Tři čtvrtiny utkání byly vyrovnané a soupeři se přetahovali ve vedení. „Zápas jsme ztratili až v samotném závěru. Nicméně na samotný duel se koukáme jako na odrazový můstek do další části přípravy. Viděli jsme mnoho pozitivního, ale také i negativního a teď víme, na co se v přípravě zaměřit,“ přidal.

Na palubovku Koček v Chemnitzu se dostaly i hráčky širšího kádru. „Rotace byla veliká a všechny holky dostaly svůj prostor. Další utkání nás čeká ve středu v Praze, kde si to rozdáme s brněnskými Žabinami,“ dodal Roman Maleček na závěr svého hodnocení prvního přípravného duelu.