Ta doradí na západ Čech s nálepkou favorita, když ji v tabulce patří čtvrtá příčka, zatímco Karlovy Vary okupují příčku třináctou. Mladá Boleslav vstoupila do nové sezony ve velkém stylu a válcovala jednoho soupeře za druhým, kromě vysokých výher zaznamenala například cenné tři body nad mistrovským Tatranem Střešovice.

Po šesti kolech byl výběr trenéra Joonase Naavy bez ztráty bodu první, poté však přišlo menší období útlumu a tři porážky proti konkurentům o čelní příčky superligové tabulky. Naposledy Boleslav prohrála v Liberci 8:9. Co se týče týmového bodování, tak v něm vyčnívá letní akvizice Adam Delong, který je v rámci superligového bodování třetí.

Karlovarská obrana se musí připravit na pořádnou ofenzivní sílu, Mladá Boleslav v letošní sezoně nasázela již 151 branek, což je suverénně nejvíce ze všech superligových týmů. Svěřenci karlovarského kouče Miroslava Závory minulý víkend zareagovali na výprask v poháru tím nejlepším možným způsobem a na palubovce Vinohrad zvítězili jasně 2:9, čímž do kolonky výher zapsali číslo tři.

. Posun v tabulce to sice zatím nepřineslo, nicméně hurricáni stáhli ztrátu na dvanácté Butchis na jediný bod. V rámci bodování karlovarského týmu se díky hattricku proti Vinohradům výrazně posunul Daniel Péc, který je již druhým nejlepším střelcem týmu.

První vzájemný zápas dopadl lépe pro tým z města automobilů a to především díky prospané první třetině, které skončila v poměru 6:0, celkový výsledek pak byl 12:4.