Devětatřicetiletá atletka AK Sokolov se v sobotu stala veteránskou mistryní republiky v běhu do vrchu. Mistrovský závod se běžel na tradiční trati se startem na náměstí v Lomu u Litvínova a cílem na vrchu Loučná v nadmořské výšce 956 metrů. Na kraj města po silnici a zbytek v terénu a celkem to dalo osm a půl kilometru.

Prestižní závod byl letos vypsán jako Mistrovství ČR v běhu do vrchu veteránů a zároveň byl zařazený i do seriálu Českého poháru v běhu do vrchu a díky tomu se na startu sešlo víc jak sto mužů a žen včetně šesti zástupců Karlovarska. Nejlépe z nich si vedla právě Ivana Sekyrová, která v čase 43:56 obsadila v celkovém pořadí 13. místo a jako nejrychlejší žena brala zlato jak v mistrovském, tak v pohárovém závodě.

Další veteránskou medaili vybojovala Martina Kabilová, která v dresu ACES Teamu v čase 59:35 vybojovala stříbro mezi ženami nad 40, a těsně pod bednou skončili Jiří Westrmaier, v dresu SK West Kolová a v čase 53:54 čtvrtý v kategorii nad 55, a Manfred Krassa, v dresu ŠAK Chodov v čase 56:49 rovněž 4., jenže v kategorii mužů nad 65 let.

Za svoje umístění se jistě nemusí stydět ani Miroslav Žabenský (AC Mar. Lázně, 50:13 a 5. místo v kat. do 34) a Milan Roubíček (ACES Team, 57:55 a 8. v kat. nad 55).