Vzpěrači Baníku Sokolov bilancovali nad právě končící sezonou. Ta byla pro klub úspěšná i přesto, že se sportovci museli uskromnit.
„Bylo to těžké období, kdy klub musel přejít takřka z profesionálismu do amaterismu. Kluci si museli najít práce a trénovat až po zaměstnání,“ uvedl na pravou míru Pavel Ivanič, předseda oddílu. Za jeho éry se klubu podařilo zbavit se dluhů. „Oddíl jsme dokázali ekonomicky stabilizovat. Bylo to ale za nějakou cenu, kolikrát sportovní akce a výsledky šly na úkor ekonomiky. Na účast v několika závodech nebyly prostředky,“ přiblížil Ivanič průběh vývoje oddílu za jeho vedení.
„Všem současným členům oddílu bych chtěl touto cestou poděkovat za odvedenou práci,“ podotkl předseda klubu. S ním Baník vedli sekretář Petr Hrubý, vedoucí masters Vlasta Klímek a členové klubu Jan Papaj, Jan Cibulka a Jan Balada.
V únoru čeká oddíl valná hromada, na které bude na další čtyřleté období zvoleno nové vedení. „Tomu novému vedení bych chtěl popřát hodně štěstí do dalších let a sportovních úspěchů,“ říká Pavel Ivanič, který při fungování klubu těžil ze zkušeností z působení na Ministerstvu vnitra.
Idea vedení oddílu do dalších let je jasná. „Předsedou by měl být člověk, který je schopen sestavit poradenské orgány, aby oddíl fungoval jako subjekt, který se chová jako firma,“ naznačil současný předseda scénář do dalších let.
Závěrečného hodnocení se mimo vedení města a Tělovýchovné jednoty zúčastnil i Martin Těšovič, slovenský mistr světa i Evropy, který dopomohl družstvu mužů Baníku Sokolov k vítězství v I. lize. Kromě toho mezi nejlepší letošní výsledky borců Baníku patří druhé místo Hejdy s družstvem na mistrovství Evropy, tentýž borec byl na mistrovství světa dvacátý. Potěšil i Lukáš Cibulka, devátý z MS juniorů a desátý na ME stejné věkové kategorie. Mezi veterány opět zářil Kubinec, který vyhrál jak MS, tak ME. Ve stejné věkové kategorii byl Cihla mistrem světa a třetí na Evropě a Klímek čtvrtý na MS a čtvrtý na ME.
Mezi velké úspěchy patří i tituly mistrů republiky Petra Hrubého a Lukáše Cibulky, v dorostu Baník získal tři tituly a v žácích dva tituly mistrů republiky. Družstva starších a mladších žáků Baníku se probojovala do finále, dorostenci skončili v lize čtvrtí a v extralize mužů se po osmi letech radovalo posílené družstvo Baníku z titulu mistrů republiky.
„Poděkovat bych chtěl městu Sokolov za podporu, našim sponzorům SUAS, ČEZ a Vagas za přízeň,“ dodal Pavel Ivanič.