„Janka", jak ho všichni přezdívají, do tohoto výběru navrhl jeho klubový trenér Lukáš Šnobl, který je ale také zároveň jedním ze dvou trenérů regionální reprezentace. Janka Kříže a Nikolu Došiće vzal s sebou na třídenní přípravný kemp do Přeštic, který se konal od 13. do 15. prosince 2015. Zde se hráči Basketbalového klubu Sokolov setkali s nejlepšími hráči kategorie U 14 z Karlovarského a Plzeňského kraje.

Oba dva svěřenci Lukáše Šnobla se na kempu předvedli ve skvělém světle, a trenéři regionálního výběru Filip Marian (BK Lokomotiva Plzeň) a zmíněný Lukáš Šnobl tak oba hráče nominovali na předvánoční turnaj reprezentací do Opavy.

Na ten ale odjel z obou zmíněných pouze Janek Kříž, když Nikola Došić dal bohužel přednost jiným sportovním aktivitám. V krásné opavské sportovní hale se tak poslední víkend před Štědrým dnem konal nezapomenutelný turnaj, kterého se zúčastnilo osm regionálních výběrů z celé České republiky.
Janek Kříž se ihned stal základním stavebním kamenem západočeského výběru a ve všech utkáních na palubovce trávil velkou porci minut. Tuto důvěru trenérské dvojice Janek oplácel stále se zlepšujícím výkonem, který zápas od zápasu gradoval.

Výsledkově bohužel turnaj západočeskému výběru až tolik nevyšel, když skončil na konečném sedmém místě. Je ovšem nutné podotknout, že měli „Západočeši" velice silnou základní skupinu, když oba finalisté (střední + severní Morava vs. Královéhradecký + Pardubický kraj) byli právě z jejich skupiny.
Z turnaje ovšem mohli odjet s hlavou vztyčenou, když na turnaji všichni hráči nabrali spousty cenných zkušeností a určitě mají za sebou jeden z nezapomenutelných basketbalových zážitků.

Zpět ale k sokolovskému Jankovi Křížovi. Ten zaujal na kempu i turnaji natolik svými výkony, že dostal pozvánku na další třídenní turnaj, tentokráte mezinárodní vánoční turnaj v Plzni, kterého se účastnilo 60 týmů z Evropy. Na něm opět Janek předvedl své kvality a odehrál spousty cenných minut. Vše ale vygradovalo nabídkou nejcennější, hrát extraligu mladších žáků (kategorie U 14) v BK Lokomotiva Plzeň.

Po rodinné domluvě Janek neváhal a nabídku přijal, takže druhou polovinu sezóny 2015/2016 bude hrát tři soutěže – zmíněnou extraligu v Plzni, v mateřském BK Sokolov pak kategorii U 15 a U 17. Veškeré tyto úspěchy jsou odměnou jak pro Janka samotného za skvělý tréninkový přístup, ale především i poctou pro trenéry Lukáše Šnobla a jeho asistenta a otce v jedné osobě Jana Kříže staršího.

Jménem BK Sokolov tak přejeme Jankovi Křížovi další kariérní vzestup a mnoho basketbalových úspěchů, ať už bude oblékat dres Plzně nebo ten domácí sokolovský.