Výborně zvládly volejbalové kadetky BVC Chodov poslední dvě dvojutkání v extralize a zajistily si tak postup do finálové skupiny, mezi šest nejlepších týmů České republiky. „Myslím, že až časem doceníme, jak velkým úspěchem postup mezi šest nejlepších družstev republiky je, i vzhledem k tomu, že náš klub hraje extraligu teprve druhou sezonu," říká trenér Štěpán Javůrek.

Zdroj: Zdeněk Plachý

Pojďme se vrátit k posledním dvěma dvojutkáním jeho svěřenkyň. Na domácí palubovce si chodovské kadetky nejprve poradily s vrstevnicemi ze Střešovic 3:0 a 3:1 a upevnily si tak třetí místo ve skupině. „Myslím, že jsme obě utkání vyhráli zcela po zásluze. Byli jsme na soupeře dobře připravení, viděli jsme jejich utkání na videu a hráčky přesně splnily pokyny. Tím pádem jsme v obraně ubránili jejich klíčové útočnice a v útoku jsme Střešovice přehráli díky dobře vedenému utkání ze strany nahrávačky Kudrlové a výbornému výkonu smečařky Bicanové. V prvním setu druhého utkání nás potkal drobný výpadek na přihrávce, soupeř se dostal do tlaku a set vyhrál. Díky zlepšené přihrávce a výbornému servisu jsme se do zápasu vrátili a utkání dovedli do vítězného konce," říká chodovský kouč.

O minulém víkendu potom extraligový tým kadetek BVC Chodov vyhrál stejným poměrem (3:1 a 3:0) v Českých Budějovicích. „Do Budějovic jsme jeli s vědomím, že nám stačí získat dva body k jistotě postupu do finálové skupiny extraligy. Situace byla komplikovaná tím, že nejlepší útočnice týmu Anna Bicanová je limitována zraněním. Do sestavy se tak dostala Veronika Vokáčová, která svou roli zvládla dobře. Byť předvedená hra našeho družstva nebyla optimální, pohlídali jsme si první utkání, zvítězili za tři body a získali tak pro BVC Chodov premiérový postup do finálové skupiny extraligy. Druhé utkání jsme odehráli hůře, ale pohlídali jsme si koncovky setů a zvítězili 3:0," popsal Štěpán Javůrek dvojzápas na jihu Čech.