Borci z Karate klubu Gorenje Chodov se zúčastnili soutěže pro mládež od bílého do zeleného pásu, II. kola ligy mládeže, kterou perfektně připravil oddíl Narama Plzeň.

„Z našich řad přijeli získat ostruhy i začínající borci, bratři Bubelíniovi a dvojčata Bazoniova. Bráškové si to prubli v kata mladší žáci 8. kyu, kde velmi mile překvapil Bazoni Patrik (nebo to byl Matyáš? Čert se v těch dvojčatech vyznej), který se probojoval až do semifinále a obsadil čtvrtou příčku. Z brášků Bubeliniů starší Pavel získal bronz. Do finále starší žákyně 8. kyu kata se probojovala naše Nela Rambousková a odnesla si zasloužené zlato,“ přibližuje vystoupení svých svěřenců trenér Ludoslav Hronek.

V mladších žákyních kata 7. 6. kyu (žlutý až zelený pás) si potom Žanetka Dognerová vybojovala „jen“ stříbro. Zato v kumite mladších žákyň do 35 kg si odnesla zlatou medaili.

V kategorii mladší žáci kata 7. 6.kyu získal bronz Tadeáš Čabala a Lukáš Vyčichlo s Danielem Chodem obsadili shodně pátou příčku. Bronz za kata získal rovněž Lukáš Hérák, který postoupil do kategorie starších žáků.

„Ve sportovním zápase kumite se nám dařilo trochu lépe. Anička Lojdová zvítězila v kategorii mladší žákyně nad 41 kg. V mladších žácích do 30 kg bral stříbro Lukáš Vyčichlo a ve váze nad 41 kg si stříbrnou medaili odnesl Vítek Krupička a bronz získal Tadeáš Čabala,“ pokračuje Hronek.

Výčet chodovských úspěchů ještě doplnil starší žák Lukáš Hérák, ten si vybojoval zlato ve váze do 52 kg.

„Tři zlaté, čtyři stříbrné a čtyři bronzové nás zařadily na druhé místo v celkovém pořadí ze 16 zúčastněných oddílů a 127 startujících borců,“ uvedl na závěr spokojený trenér chodovských karatistů.