O tomto víkendu bude v Sokolově v hale Jiskra a v tělocvičně ZŠ Pionýrů zahájen prvním turnajem 8. ročník velmi ceněného Poháru nadějí, v němž se každoročně představují nejmladší volejbalové hvězdičky.
Účastníky tohoto klání, jehož hostiteli jsou postupně všechna zúčastněná družstva, jsou kromě domácího Baníku Spartak Děčín, Šanov Teplice, Tachov, Lokomotiva Plzeň, Olymp Praha a ŠVK Habartov. Nováčkem soutěže je Sever Žatec, kdysi tradiční soupeř, kterému dal hlavní pořadatel přednost před dalšími zájemci VK Ervěnice a Kaučukem Kralupy.
Hrát se bude systémem každý s každým na dva vítězné sety a tak během dvou dnů bude odehráno celkem 28 zápasů. Maraton nejen pro hráčky a trenéry, ale i pro rozhodčí a další funkcionáře.
Loňské vítězství obhajuje Lokomotiva Plzeň a i v tomto ročníku bude zřejmě patřit mezi favority. Sokolovští fandové budou samozřejmně zvědavi především na to jak si tentokráte povedou domácí hráčky, které se tak statečně bily s věkově staršími soupeřkami a od nichž se pochopitelně očekává více než loňské 7. místo.
Tradiční součástí turnaje je sobotní seminář trenérů, na němž si účastníci vyměňují své bohasté zkušenosti a spřádají plány jak nejlépe obstát v blížících se mistrovských soutěžích.
V sobotu i v neděli jsou stanoveny začátky na obou sportovištích na 9 hodinu, předpokládaný konec se slavnostním zakončením bude kolem 13 hodiny v hale Jiskra.