Ne snad že by se nechtěli vzdělávat, ale program turnaje pod taktovkou Hladových Hrochů nedával příliš prostoru pro navyšování znalostí v oblasti politické kultury. Kultura sportovní, to je však něco, co už je nám známo, a Baťův pohár „O ševcovské kopyto“ rozhodně předvedl skvělou úroveň nejen po organizační stránce, ale i po stránce kvality všech zúčastněných týmů.

Nevíme, čím to je, ale první zápasy turnajů nám prostě nejdou a otázkou je, jestli bychom neměli začít hrát až v odpoledních hodinách. I když při pohledu na všechny soupeře, které nám rozpis naservíroval, bychom hráli pravděpodobně po nocích.

První soupeř měl pro nás neznámé jméno „La Bodegita“ a máme ho spojené pouze s Havanou a Ernestem Hemingwayem.

A ejhle, nebyl to nikdo jiný než tým Spectrum Praha, což v našich tvářích rozhodně nevyvolalo úsměvy. Spectrum Praha je aktivním účastníkem extraligy a jejich současné druhé místo v tabulce svědčí o jejich kvalitách. A v tomto duchu se nesl i náš zápas, kde nebylo příliš mnoho prostoru na vymýšlení, taktovku držel soupeř a zakončil své a naše první utkání vítězstvím 13:3, a to i přes panující tropické podnebí.

Již zmiňované tropy měly více vyhovovat našemu dalšímu soupeři tohoto dne, Fulleros De La Habana, opak byl však pravdou a po zásluze vyznělo toto utkání v náš prospěch a naše dobré známé jsme porazili 7:0. Necháme se překvapit, čím nás chlapci překvapí příště, ale tohle utkání se nám prostě povedlo.

Rozpis k nám byl neúprosný a dalším soupeřem nebyl nikdo jiný než Amasoma Příbram, který nás v loňském roce rozstřílel na maděru. Avšak vzhledem k již zmiňovanému průběhu turnajů se začal měnit i náš herní projev a utkání proběhlo do zdárného konce, samozřejmě pro nás, a výhra 9:2 nám byla odměnou.

Pomyslnou třešničkou na dortu prvního dne měl být zápas s týmem Povaleč. Počasí na to však mělo jiný názor a tropický liják, známý spíše z filmů o vietnamské válce než z jižních oblastí naší krásné země, předvedl, kdo je pánem situace. Dlouhé čekání obou účastníků tohoto zápasu mělo však příjemnější dohru pro lapky (a to i přes nepříjemné nadhozy hlavního pitchera Povaleče) a i tento zápas přinesl pozitivní bilanci ve formě vítězství 9:0.

Počasí hrálo prim a to mělo samozřejmě vliv i na druhý hrací den, a tak nás nakonec čekal v neděli pouze jeden zápas o třetí místo. A nečekal na nás nikdo jiný než místní bojs Hladoví Hroši SÚ, kteří si rovněž vesele mastí extraligu, a tak to namastili i nám, o naší prohře 12:4 vám raději neřekneme.

Co říci, respektive napsat závěrem? Čtvrté místo v tak kvalitně obsazeném turnaji je pro Bandity velkým úspěchem a budeme tajně doufat, že se nám obdobně povede i v srpnu na dalším turnaji interpoháru, tentokrát v Havlíčkově Brodě.

Ilustrační foto
Hokejisté Baníku Sokolov jsou na ledě