Byla to naše první účast na turnaji interpoháru v tomto roce a po pravdě, při pohledu na seznam účastníků se nám nepatrně rozklepala kolena, i když u některých z Banditů to bylo možná již jejich pokročilým věkem. Oproti předchozím ročníkům jsme však byli posíleni o sličné děvy, které i přes svůj křehký vzhled předvedly perfektní výkon, a budeme doufat, že nám nedají košem při dalším turnaji.

Ale nyní k samotnému průběhu turnaje a začneme rovnou polednem, kdy jsme měli absolvovat první zápas. Jako prvního nám soupis naservíroval tým Crows Košice, se kterými jsme drželi dlouhou dobu stejný krok. Bohužel se tempo v poslední směně změnilo ve kvapík a ostřílení borci, kteří si z loňského turnaje odnesli čtvrté místo, se stali dirigenty a připadlo jim vítězství 11:2.

No po pravdě to nebyl lichotivý začátek turnaje, ale naše zbraně jsme sklonit nehodlali.

Dalším utkáním sobotního odpoledne byl zápas s Pikes Praha Mighty, který se pro nás změnil v příjemné intermezzo v podobě relativně lehkého vítězství 16:3 v náš prospěch a našim soupeřům jsme popřáli více úspěchu v dalších utkáních.

Posledním soupeřem prvního dne turnaje byli Black Panthers z Chorvatska. Tým složený z mladých plnokrevníků o sobě dal vědět již v minulém roce a my jsme tušili, že tohle nebude žádná legrace. Pod taktovkou zkušeného kouče předváděli skvělé zákroky, ale naše ocelové nervy byly jasnou devizou tohoto utkání a přiváděly kouče Chorvatů k šílenství, neboť v jednom okamžiku hodlal odvolat svůj tým ze hry a ukončit zápas. Ve vypjaté atmosféře jsme utkání dohráli, odměnou nám bylo vítězství 4:2 a jen doufáme, že naši protivníci nemuseli jít domů pěšky, když to k nám mají tak trošku z ruky.

Poničené a vybydlené domy poblíž sokolovského kina Alfa.
Město si oddychlo. Vybydlené domy nad Alfou koupila Sokolovská uhelná

Tolik k sobotě a vrhněme se na neděli. Za našeho neoblíbeného ranního kuropění jsme plni zbytků energie vyběhli na hřiště areálu Tempa v pražské Libuši, bychom poměřili síly s německými Giessen Busters. Tento hodně pohodový tým měl svou pražskou premiéru a i přes naše vítězství 8:3 mu nezmizel úsměv z tváře a my se určitě budeme těšit na další setkání.

Krátce před polednem nás čekal účastník, který to měl do země praotce Čecha nejdál, tým Pegasus Neou Kosmou Softball z Řecka.

Chtěli jsme samozřejmě obrátit výsledek z našeho loňského utkání a odnést si výhru, ale rozhodně se nedá tvrdit, že byla zadarmo.

Takže ano, i tento zápas jsme vyhráli, sice těsným poměrem 6:5, ale výhra je výhra, jak praví klasik.

Bohužel i přes poměrně solidní výkon Bandits byla tabulka s rozlosováním do jednotlivých skupin naším úhlavním nepřítelem v jinak perfektně zorganizovaném turnaji. To mělo za následek, že jsme v závěrečném umístění nemohli dopadnout lépe jak na devátém místě ze čtrnácti účastníků, a tuto pozici jsme měli obhájit v posledním zápase s Bulldogs Lednice. I přes odlehčené čekání na toto utkání v blízkosti mladých buldoků, doplněné o vtipné komentáře ve stylu, že nás porazí i bosí, projeli kluci svůj zápas 6:1 a nám zůstalo celkové deváté místo.

A závěrem? Kaceřovští se opravdu nemusí za svůj výkon stydět, jedna prohra a pět výher o lecčem napovídají, a to, že jim nebyl herní systém, se přece může v příštím roce změnit.

Sestava Banditů v Praze: Miroslav Egner, Bohumil Chlad, Lukáš Denk, Dušan Běláč, Markéta Ochocová , Hoang Anh Tranová, Petra Čermáková, Lukáš Bursík, Jakub Chlad, Karel Turčík, Sebastian Rothe, Jaroslav Horvát, Daniel Šťastný, Václav Plachý.

Václav Plachý

Pondělí v rámci akce Sokolov v teniskách patřilo v domě dětí a mládeže školympiádě dětí ze sokolovských mateřinek.
Týden v teniskách vyvrcholí akcí Hurá, prázdniny a soutěží ohňostrojů