Kadeti udrželi extraligovou příslušnost, když rozhodujícím turnajem, který se odehrál v Ostrově, prošli bez ztráty kytičky. K tomu můžeme připočíst i krajské finále v minivolejbalu, kde byly barvy Karlovarska hodně vidět. Navíc se představí karlovarští junioři v baráži o postup do extraligy, kterou bude po dva dny hostit Velké Meziříčí. Nejen o tom jsme si s šéftrenérem mládeže karlovarského klubu Milanem Bicanem (na snímku) povídali.

Máte za sebou úspěšnou baráž o udržení v extralize kadetů. Jak byste hodnotil vystoupení Karlovarska na ostrovské palubovce, kde jste dosáhli na čtyři výhry, a tím stvrdili své účinkování i pro příští ročník extraligy kadetů?

Já hodnotím baráž velice kladně. Tato kadetská soutěž je pro mě jako trenéra velice důležitá s ohledem na rostoucí výkonnost všech hráčů. Jsem moc rád, že se turnaje v Ostrově zúčastnilo všech čtrnáct nominovaných kluků. Chtěl bych také poděkovat za výbornou diváckou kulisu.

Současně jste ve stejný den slavili úspěch i v minivolejbale, který se odehrál v Karlových Varech a šlo o hodně, když na pořadu bylo krajské finále, ve kterém barvy Karlovarska byly hodně vidět…

Ano, turnaj v minivolejbale byl také pro Karlovarsko velice úspěšný. Podařilo se zvítězit hned ve třech kategoriích. A to v oranžové, červené a modré kategorii. Spousta dalších dětí z VK ČEZ Karlovarsko se umístila do první desítky.

Další vrchol sezony však máte před sebou, když zamíříte k bojům o postup do extraligy juniorů. Jak jste se na tento svátek volejbalu připravovali a s jakými cíli tedy do baráže budete vstupovat?

Příprava spočívala v poctivých trenincích, i přesto půjdeme do turnaje s pokorou. Nejsme favoritem, ale chtěli bychom samozřejmě bojovat o postup do nejvyšší extraligové juniorské soutěže.

Může být vaší výhodou i účast čtveřice hráčů z extraligového A-týmu, Vašiny, Houdy, Petráka a Džavoronka, co si od jejich výkonu slibujete?

Nevím, jestli výhodou, ale výkonnost družstva by měla s těmito hráči jít jasně nahoru. Osobně očekávám vyšší kvalitu předvedené hry.