K pátečnímu dvojzápasu nadstavbové části extraligy kadetek přijelo do Chodova družstvo Hradce Králové, se kterým už děvčata z BVC v prvním měření sil v Hradci Králové vybojovala šest bodů.

Hradeckou výpravu kadetek doplnily ještě jejich oddílové kolegyně juniorky a využily tak společnou cestu do Chodova, aby se potkaly s našimi děvčaty pro změnu ve dvojutkání nadstavbové části první ligy juniorek.

Matematika jistého zachování příslušnosti kadetek k nejvyšší republikové soutěži pro příští sezónu 2016/2017 velela získat v posledních čtyřech zbývajících utkáních nadstavbové části přinejmenším dva body.

Domácí prostředí chodovským hráčkám evidentně sedělo a rychlým nástupem do zápasu celkem záhy získaly úvodní sadu v poměru 25:12.

Herní pohoda nabytá v důležitém začátku utkání se přenesla i do dalších dvou setů, které skončily shodným poměrem a třemi body s cenou pomyslného zlata.

Druhý odpolední zápas vyzněl také celkem jednoznačně ve prospěch rozjetého družstva BVC, i když průběh setů byl výrazně vyrovnanější než ráno, a dokonce došlo na drobnou zápletku s dobrým koncem ve druhé sadě, kdy si domácí ztrátou koncentrace komplikovaly život.

Nicméně po závěrečném hvizdu rozhodčího si mohly kadetky BVC Chodov do celkové tabulky připsat další tři body a tím s definitivní platností začít osnovat plány, čeho chtějí dosáhnout v příštím extraligovém roce!

BVC Chodov - Slavia Hradec Králové 3:0 (12, 12, 12), BVC Chodov - Slavia Hradec Králové 3:0 (21, 23, 20).

Na „střídačku" s kadetkami nastupovaly v pátek i juniorky. Osud v jejich soutěži je však z jejich pohledu již bohužel zpečetěn, a to jistou účastí v příštím roce, ale zároveň nemožností dál v barážových kolech usilovat o postup do nejvyšší soutěže.

Hradeckým jde naopak o postup z prvního místa tabulky a svou roli favorita v pátek potvrdily na chodovské palubovce ziskem šesti bodů, když se domácím hráčkám podařilo získat jediný set v průběhu obou zápasů, ač koncovky prvních dvou setů prvního zápasu velmi dramatizovaly.

BVC Chodov - Slavia Hradec Králové 3:1 (-23,-23,16,-11), BVC Chodov - Slavia Hradec Králové 3:0 (-20,-10,-20).

BVC Chodov děkuje fanouškům za podporu a nečekaně velkou účast na všech čtyřech zápasech, přestože byl pátek všední den.