Sokolovský dálkový plavec Richard Kamas musel kvůli zaměstnání několik závodů letošní sezony vynechat, teď je však znovu zpět. A tvrdý trénink přináší své ovoce.

Na Kamasovi dobře známé Sečské přehradě nedaleko Pardubic se v rámci jubilejního čtyřicátého ročníku Memoriálu Miroslava Kroufka plavalo také mistrovství České republiky na 10 kilometrů pro vypsané kategorie dorostenců, dospělých a veteránů. Mezi českou elitou doplaval Sokolovák, letos nastupující v barvách Komety Brno, celkově na 13. místě s časem 2:25:01,5. Svou kategorii Kamas samozřejmě vyhrál, s jedenapůlminutovým náskokem na Michaela Mrůzka.

Počtyřicáté se sešli plavci také na Brněnském Garoma maratonu. Tady sokolovský dálkař svůj čas ze Seče ještě o malinko vylepšil, na 2:23:23. To mu stačilo v prořídlém startovním poli na stříbrnou příčku celkově, s desetiminutovou ztrátou na o 26 let mladšího Jakuba Říhu a téměř hodinovým náskokem před dalším v pořadí, veteránem Suchopou.

Richard Kamas si poté odskočil ještě na Velký Bolevecký rybník, tam bylo na programu mistrovství České republiky na 5 kilometrů. Ve své kategorii na trati nenašel přemožitele, zvítězil s patnáctiminutovým odstupem, mezi všemi plavci potom skončil na 18. místě.