Na základě výsledků všech čtyř kol ligy byli na konci tohoto turnaje slavnostně vyhlášeni mistři České republiky pro rok 2011.
Pořadatelem Sněžného poháru byl již tradičně sokolovský oddíl Kamikaze Karate Do Sokolov, který patří k nejstarším a největším klubům karate v Karlovarském kraji.

Posledního kola ligy kumite se zúčastnilo více než 50 závodníků ve všech váhových i věkových kategoriích od minižáků (ročníky 2005) po starší dorostence (ročníky 1996).

Na tatami se sokolovští závodníci mohli setkat se soupeři nejen z celé naší republiky, například z Hradce Králové, Prahy, Tábora nebo Františkových a Mariánských Lázní, ale také se zástupci klubů z Polska, čímž dostal turnaj nádech zdravé mezinárodní konfrontace.

Za zmínku zde jistě stojí, že pro polské závodníky byl nestandardní fakt, že v České republice se Česká asociace Shinkyokushin karate (AKO) pod vedením prezidenta Mgr. Jiřího Žofčina rozhodla odstranit i ze závodů dětí a mládeže ochranné vesty, které jsou jinde v Evropě běžné.

AKO se tak již druhý rok snaží přiblížit standard závodů v Čechách pravidlům uznávaným v kolébce kyokushin karate v Japonsku. Tato pravidla jsou obecně považována i v mládežnických kategoriích za nejtvrdší na světě. Dětem tak zůstávají pouze ty chrániče nutné pro ochranu jejich zdraví a zabránění zranění, avšak na straně druhé jim to umožňuje prožít a opravdu pocítit onu pravou konfrontaci dvou protivníků v zápase. Tímto si tříbí nejen svou vůli a schopnost koncentrace, ale také svou fyzickou odolnost. Touha uspět a vyniknout v tomto jedinečném a opravdu „mužném“ bojovém umění je pak zejména pro chlapce velkou motivací.

Celý rok 2011 byl pro sokolovské závodníky mimořádně úspěšný, což je vidět i na konečných výsledcích z tohoto mistrovství republiky, kdy se jim podařilo umístit téměř ve všech váhových i věkových skupinách.

Úřadujícími mistry České republiky se v konečném součtu bodů za všechna čtyři kola ligy kumite žáků stali sokolovský Jiří Žofčin mladší, který získal také cenu prezidenta svazu AKO za nejlepšího technika soutěže, Jiří Škarda (mladší žáci nad 35 kg) a mladá nadějná závodnice Patricie Čudanová (mladší žákyně do 30 kg).

Dalším oceněným závodníkem Kamikaze Sokolov byl Vojtěch Kurák, který vybojoval bronz (minižáci do 30 kg), stříbrná Olinka Jandová (mladší žákyně do 30 kg), druhé místo obsadil rovněž Petr Odlevák a třetí potom Ondřej Dalík (oba mezi mladšími dorostenci nad 50 kg).

Medaile si pověsily na krk starší dorostenky nad 50 kilogramů Hana Vlčková (2. místo) a Natálie Chaloupková. Stříbro bral i Roman Šajánek mezi staršími dorostenci nad 60 kilogramů.

Pořadatelé soutěže tímto děkují městu Sokolovu, stejně jako jeho zastupitelským orgánům za poskytnutí finanční podpory, bez níž by se tato skvělá sportovní akce nemohla uskutečnit.