Na sobě měl se svými kolegy proužkovaný trikot a na hlavě helmu s čertími rohy. Za několik minut už ve třinácti stupních Celsia skákal do studené vody v Přebuzi. Přesně tak začínal v sobotu další ročník závodu Kamil trefil.

Na start se postavilo téměř sto dvacet odvážlivců. Ti nejprve zdolali čtyři sta metrů plavání, patnáctikilome­trovou jízdu na kole a nakonec pětikilometrový běh do cíle. Našli se i tací, kteří závod brali opravdu vážně. Mezi ně patří vítěz Jan Sokol ze Sokolova, který trefil do cíle jako první v čase 52 minut a jednačtyřicet vteřin. „Oproti loňsku jsem si sice pohoršil o čtyři minuty, ale jsem spokojený. Na kole ale byla kvůli dešti docela zima,“ řekl těsně po doběhnutí do cíle. Radost neskrýval ani kraslický fotbalista Miloslav Tomeš. V průběžném pořadí po ujetí patnácti kilometrů byl osmý. Nakonec se do cíle trefil jako třetí. „Byla to fuška. Stoupáky do kopce byly nekonečné,“ řekl.

To jiní odvážlivci si s časem hlavu nelámali. „Musíme se nejprve posilnit, aby jsme se zahřáli,“ hlásí František Velát ze Sokolova a na povzbuzení si nalévá panáka. Do cíle doráží o půl hodiny později než vítěz. „Bez přestávek to nešlo,“ usmívá se.

Za zmínku stojí i výkon Libuše Sokolové ze Sokolova, která do cíle dorazila za hodinu a šest minut jako první žena. V celkovém pořadí pak byla osmadvacátá. Nejrychlejším takzvaným zasloužilcem, neboli veteránem, byl Bohumil Havel z Bublavy s časem hodina a pět minut. Pořadatelé se opět setkali s enormním zájmem o účast. Organizátoři přiznávají, že už zřejmě nejde jen o recesistický závod. „Část lidí ho tak jede třeba z hecu a část si ho dá naplno. To dělá závod zajímavý,“ řekl za pořadatele Petr Horvát. Vítěz získal staré putovní kolo, o které se bude opět soutěžit příští rok.