Už tuto sobotu zaplní lázeňskou kolonádu tisíce běžců. Mezi nimi bude také hokejová hvězda první kategorie, hráč národního týmu Jiří Černoch. A nebude sám. Pořadatelům se společně s titulárním partnerem Mattoni podařilo domluvit běžecký souboj dvou největších sportovních klubů v Karlových Varech – VK ČEZ Karlovarsko a již zmíněného hokejového klubu Energie.

„Do závodu nastoupí i naše hokejová štafeta,“ prozradil Černoch. Běžecké boty obuje také odchovanec místního klubu Robin Sapoušek, držitel stříbra a bronzu z MS hráčů do 20 let.

Hokejisté se obecně běhání spíše vyhýbají. A Černoch vysvětluje proč. „Mezi hokejovým tréninkem a tím běžeckým je obrovský rozdíl. Hokejisti běhají jen v letní přípravě. Oproti minulosti se to hodně změnilo, už se na tréninku neběhají čtyřstovky či osmistovky a podobné ošklivě věci. Spousta hokejistů proto nemělo od mládí k běhu kladný vztah, protože ho měli spojený s touhle dřinou. Teď se už ale běhají krátké sprinty. A to je docela v pohodě,“ říká Černoch, držitel bronzové medaile z MS v roce 2022.

Sedmadvacetiletý útočník se na svůj první půlmaraton v životě moc těší. „Hlavně na tu atmosféru. Tradičně je tady skvělá. Věřím, že mi diváci pomohou, abych to zvládl,“ usmívá se Černoch.

Jak na závod trénoval? „Párkrát jsem si vyběhl. Bylo to moc příjemné. U těch delších tratí si člověk hezky pročistí hlavu, jak od domova, tak od toho hokeje. Poznal jsem také mnohem víc krásných míst v okolí Varů,“ nastínil Černoch.

Dalšími účastníky za hokejový klub jsou i junioři a dorostenci, stejně jako členové realizačního týmu. Podobně to mají i volejbalisté – na start se postaví štafeta vedená kapitánem Radkem Balážem.

„Těším se moc, ale nevím, co od toho očekávat, my ve volejbale běháme jen krátké tratě. Nikdy jsem neběžel žádný půlmaraton ani štafetu,“ řekl Baláž.

Závody RunCzech se v Karlových Varech konají již po jedenácté. Tentokrát nabízí díky novému formátu zábavu a zážitky na celý den. Mattoni Karlovy Vary Running Festival 2024 totiž přinese jak tradiční Mattoni 1/2Maraton, tak i nově běh na 10 km, který odstartuje už ve 14 hodin. Součástí festivalu jsou také dm rodinná míle a dm bambini run.

Zájemci o závody se mohou přihlásit na stránkách www.runczech.com. Zbývají poslední stovky registrací.