Soutěž Hokusei cup 2007, která se uskutečnila v Ostrově, byla dobrou přípravou pro nadcházející 2. Národní pohár JKA karate mládeže, na který vyjede mládežnická reprezentace klubu SK Shotokan ryu karate Rotava v sobotu 13. 10. 2007 do Českých Budějovic.
Podle dosažených výsledků lze usuzovat, že dlouhodobá příprava směřující k dosažení nejlepších výsledků na nejvyšší domácí soutěži, kterou bude v listopadu mistrovství České republiky karate JKA, je zatím dle tréninkového plánu na požadované úrovni.
V kategorii starších žáků obsadil v soutěži kata 1. místo L. Malý, 2. místo J. Koten a 4. místo M. Zounek. V soutěži kumite starších žáků ve váhové kategorii nad 55 kilogramů vybojoval L. Malý také 1. místo a J. Koten pak ve váhové kategorii do 40 kiloramů skončil druhý. Děvčata také nezklamala a v kategorii mladších žákyň v soutěži kata obsadila 3. místo M. Hanáková a 4. místo A. Krečová.
Z partnerského Karate klubu v Kraslicích do bojů o medaile zasáhl taktéž K. Junek, který v kategorii mladších žáků v soutěži kata zvítězil a stejný úspěch slavil i v řízené formě kumite.