Závodníci klubu Shinkyokushin karate Kamikaze Sokolov se společně s celou českou výpravou zúčastnili v německém Manchingu třetího ročníku Romer Cupu. To je největší soutěže Bavorska v Kyokushin karate a kromě pořádající země, byli pozváni i závodníci ze Švýcarska a České republiky.
Česká výprava jela na tento pohár poprvé a počet závodníků i jejich výkonnost byla limitována pořadatelem. Vzhledem k tomu, že cílem bylo kromě soutěžení, navázaní hlubší spolupráce s německou organizací a hlavně s Bavorskem a jeho kluby, jela za Českou republiku poměrně početná výprava, kterou vedl prezident České asociace karate Kyokushin, trenér reprezentace a vedoucí oddílu v Sokolově F. Sláma, dále zástupce trenéra reprezentace pro mládež a vedoucí oddílu v Fr. Lázních K. Pavlík a závodníci T. Šajánek, F. Schmidt a F. Petričák ze sokolovského oddílu a K. Ilečková s ddílu Gorenie Chodov a jedna závodnice z Fr. Lázní. Sokolovští sportovci startovali v kategorii dorostu, ve které bylo nasazeno 16 závodníků.
Nejlepšího výsledku dosáhla sokolovská naděje Tomáš Šajánek, když obsadil v této kvalitně obsazené kategorii pěkné 2. místo. Klára Ilečková pak obsadila ve své kategorii pěkné 3. místo. Již v prvním zápase porazil Tomáš Šajánek největšího favorita ze Švýcarska přesvědčivým výkonem. I v dalším souboji si počínal velice suveréne proti borci z Německa, kterému výrazně pomáhali domácí rozhodčí. Nakonec ale museli sokolovského borce vyhlásit za vítěze.
Do třetího souboje, kterým byl o postup do finále, šel Tomáš s vědomím, že musí získat nad soupeřem jasnou převahu, aby zvítězil. A také se tak stalo. Soupeři nedal žádnou šanci a zvítězil. Finále sokolovkému závodníkovi nevyšlo podle jeho představ. Nervozita a špatný výkon rozhodčích se podepsali na jeho výkonu. Přesto je tento výsledek pro tohoto mladého závodníka výbornou premiérou na mezinárodním sportovním kolbišti.
Přestože další dva sokolovští borci Schmidt a Petričák vypadli již v prvních kolech, i oni předvedli hodně nadějné výkony.
Německý organizátor poděkoval české výpravě za přínos našeho týmu ke zvýšení úrovně celé soutěže.
Kdo by měl zájem o karate, může si přijít s oddílem zatrénovat do tělocvičny 6. ZŠ v Sokolově.