Na prvním ročníku Evropského poháru v Shinkyokushin karate mládeže ve sportovní hale ve Skalné se představili také borci z oddílu Mas. Oyamas Kamikaze karate-Do Sokolov. Na turnaji se předvedlo hned dvaadvacet mladých bojovníků.
Na perfektně připravené soutěži, které se zúčastnilo přes sto závodníků z jedenácti klubů celé republiky i zahraničí, se Sokolovští rozhodně neztratili.
První místa získali Tomáš Šajánek v kategorii juniorů nad 70 kilogramů, mladší dorostenka Markéta Doležalová ve váze do 45 kilogramů a starší žák Roman Šajánek ve váze nad 42 kilo.
Druhá místa obsadili Petr Čech v kategorii staršího dorostu do 60 kilogramů, Jakub Šulc mezi staršími žáky do 42 kilogramů, Michaela Bílá v kategorii starších žákyň do 38 kilo, Ondřej Dalík mezi mladšími žáky do 35 kilogramů a mladší žák Daniel Němec ve váze nad 35 kilo.
Bronzové medaile si ze Skalné přivezli Barbora Petričáková v kategorii starších žákyň nad 38 kilogramů a Tomáš Tomczak mezi juniory nad 70 kilo.
Skvělý výkon dosáhl teprve starší dorostenec Tomáš Šajánek, který si poměřil síly s staršími závodníky a v kategorii juniorů porazil tři borce. Jeho finálový souboj s o tři roky starším soupeřem zvedal diváky ze sedadel a skončil obrovským potleskem.
Všichni sokolovští závodníci, i ti, kteří nedosáhli na medailová umístění, určitě podali výkony, za které se nemusejí stydět a na příštích závodech, které se budou konat v červnu v polském Walbrzychu, opět dosáhnou na cenná umístění.
Sokolovský klub karate by tímto rád poděkoval hlavně vedení města Sokolova, svým sponzorům, rodičům a všem podporovatelům tohoto sportovního klubu.