Již čtvrtého ročníku Swiss open konaného ve městě Stans, nedaleko proslulého švýcarského střediska turistiky Luzernu, se zúčastnilo skoro 250 mladých bojovníků ze čtrnácti zemí Evropy včetně Japonska.

Tento mládežnický turnaj právem patří k těm nejtěžším zkouškám mladých závodníků. Pravidla kopírují japonský model a soutěží se ve věkových kategoriích bez rozdílu váhy. Jen junioři a juniorky byli rozděleni do vah. To v praxi znamená, že třeba může zápasit 50 kilový žák proti 80 kilovému. Dále se bojuje podle pravidel Knock Down, což znamená na K.O. a bez omezení prováděných technik.
Takto tvrdá pravidla praktikují jenom v Japonsku a v Ruské federaci. Tím víc vyniká vystoupení čtrnácti vybraných bojovníků z líhně talentů karate – Shinkyokushin Kamikaze Sokolov.

Jak si borci z města, které má ve znaku sokola, vedli?
Talentovaná Natálka Chaloupková obsadila 3. místo v kategorii děvčat 10 až 11 let. Postupně porazila závodnici ze Švýcarska a Litvy . Bohužel další závodnici z Pobaltí nezvládla, přestože vítězství měla ve svých rukou.

Junior Daniel Pavlačka vlétl do zápasů kategorie +75 kg jako „tornádo“, svoje první soupeře ze Švýcarska a Norska porazil na K.O. Škoda, že o finále přišel ,taky díky chybě pořadatelů, když měl Daniel tři těžké zápasy během patnácti minut. Nakonec obsadil čtvrtou příčku.

Další talentovaný junior ve váze do 70 kg Lukáš Kukel taky už ví, jaké to je dát soupeři K.O. Domácí bojovník si bude Lukášovo kopy jistě dlouho pamatovat. Bohužel v dalším kole narazil na litevskou vycházející hvězdu Dovydase Kavaliavskase a po srdnatém boji prohrál.

Junior v kategorii do 60 kg Martin Šipka díky postupu volného losu bojoval o finále s dalším Litevcem a také on nakonec prohrál a obsadil nepopulární čtvrtou příčku.