MISTŘI SVĚTA
Daniel Krhut, Vladimír Vrabec, Tereza Jůnová, Štěpán Škarban, Filip Hora
VICEMISTŘI SVĚTA
Daniel Krhut, Karel Benda, Radek Tirala
ČTVRTÉ MÍSTO
Matěj Hřib, Adéla Jůnová, Martin Březina

Mistrovství pořádala světová asociace karate The World Union Of Karate-do Federation, a na svátku karate se tak představilo téměř 1 500 špičkových karatistů z devětatřiceti zemí světa a devětapadesáti federací, kteří sváděli během pěti dnů boje o tituly mistra světa.

Na mistrovství světa měl své zástupce i Sportovní klub policie Sokolov Unitop ČR. V Rumunsku se tak představilo devět karatistů z březovského oddílu a dva zástupci ze sokolovského oddílu, kteří tvořili nedílnou součást české reprezentace zastoupené na mistrovství Českou Asociací Okinawského Karate a Kobuda, která v celkovém počtu již zmíněných devětapadesáti federací obsadila 5. místo a zároveň jako Česká republika obsadila na mistrovství 3. místo z celkových devětatřiceti zemí.

Karatisté Březové a Sokolova úspěšní na mistrovství světa.Karatisté Březové a Sokolova úspěšní na mistrovství světa.Zdroj: Sportovní klub policie Sokolov Unitop ČRK úspěchu české reprezentace notně přispěla i jedenáctka karatistů ze západu Čech, kteří získali pro svou zemi devět medailí, když z toho jich pět mělo zlatý lesk, třikrát pak stříbrný a jednou bronzový.

Medailových radostí však mohlo být více, když někteří karatisté ze Sokolovska skončili těsně pod stupněm vítězů.

Velké poděkování patří všem, kdo oddíl SKP Sokolov Unitop ČR jakýmkoliv způsobem podporují. Všem rodičům zmiňovaných závodníků, zástupcům měst Březová a Sokolov, Karlovarskému kraji, který i v letošním roce přispěl finančně na podporu talentované mládeže.

Vedení ČAOKK, Miroslavu Boguskému, Danielu Pekuniakovi a také trenérům z jednotlivých oddílů, březovským Danielu Krhutovi, Vladimíru Vrabcovi a sokolovskému Jiřímu Jiráskovi, kteří svůj čas věnují právě přípravě ať již zmiňovaných závodníků nebo těch, kteří mají svou závodní kariéru teprve před sebou. (sei, dkr)