Softbaloví Kardinálové se s příchodem zimy přesunuli ze svého domovského hřiště v Chlumu do tělocvičny Základní školy v Bukovanech, kde se připravují každé úterý a neděli od 18 do 20 hodin. „Tréninků se může zúčastnit široká veřejnost bez rozdílu věku a pohlaví, přičemž zdarma zapůjčíme vybavení a i účast na tréninku je bezplatná. Rád bych touto cestou poděkoval panu magistru Hořínkovi, řediteli školy, za umožnění se zde připravovat a doufáme, že jako loňský rok budou v hojných počtech na naše tréninky docházet i žáci školy," říká Václav Plachý z družstva chlumských Kardinálů.

Pojďme se ale vrátit v čase, softbalisté z Chlumu se za poslední měsíce posunuli znovu o pořádný kus vpřed.

Na začátku srpna zavítali na Sklerotic cup do Merklína u Plzně. Na zdejší turnaj s dlouholetou tradicí se sjíždějí hráči, kteří mají svou sportovní kariéru v tomto sportu za sebou. „Nicméně jak bylo patrno ze skóre mezi Kardinály a ostatními mužstvy, tito borci zdaleka nepatří do starého železa a dokážou nás vyklepnout. Jedinou útěchou nám může být, že s nejlepším týmem turnaje jsme prohráli pouze 4:3, přičemž jsme do poslední chvíle vyhrávali," přiblížil Plachý.

Návštěva na Tempu Praha v rámci Interpoháru již byla pro Kardinály daleko úspěšnější, i když to tak zpočátku nevypadalo. „Atmosféra, která na nás dýchla již při příjezdu, byla nezapomenutelná. Dvě softbalová a dvě baseballová hřiště vedle sebe, a to včetně osvětlení, to už je opravdu jiný level. O baru ´Pátá meta´ a shopu se softbalovým a baseballovým vybavením nemluvě. Koneckonců to tady hrají už 50 let a to musí být samozřejmě někde vidět," konstatoval prezident chlumského klubu.

V sobotu Kardinálové nastoupili ke dvěma utkáním. To první sehráli s béčkem SVŠ Plzeň. „Slušně jsme jim dýchali na záda, nicméně jejich zkušenost ukázala své a těsně jsme prohráli," pokračoval Plachý.

Ve druhém duelu se Chlumští utkali s Olympií Blansko. „Po několika prvních směnách však náš nadhoz shořel jak papírový čert a Olympie si udělala slušný bodový náskok, který už jsme do konce zápasu, a to i po změnách na nadhozu, nedohonili," říká jeden z Kardinálů.

Útěchou mohlo být hostům z Chlumu alespoň sledování extraligového zápasu mezi SVŠ Plzeň a Tempo Praha. Jenže Kardinálům tohle pozorování vyšší softbalové školy i následný důkladný rozbor vlastních sobotních zápasů ve výše zmiňovaném baru snad dokonce uškodily. Alespoň nedělní zápas s Hladovými Hrochy ze Sezimova Ústí tomu nasvědčoval. „I přes vycházející slunce, které za chvilku zalilo sportovní areál Tempa v Libuši, se utvořil z nepochopitelných důvodů nad naší střídačkou soumrak a podle toho to vypadalo i na hřišti. Vážíme se velkých slovanských srdcí našich soupeřů, kteří již od 13 bodů, o které vyhrávali, přestali skóre raději počítat. Všichni jsme byli rádi, že těch 90 minut bylo za námi," přiznal Václav Plachý.

Poslední zápas sehráli Kardinálové se starým známým soupeřem, znovu s Olympií Blansko. Tentokrát však mělo klání úplně jiný průběh než předchozí den. Borci z Chlumu po líté bitvě zaznamenali konečně první výhru od svého vzniku 13:8. „Vzhledem k tomu, že se jednalo o poslední utkání sezony, je to příjemné rozloučení s naší premiérovou účastí na Interpoháru," liboval si hrající prezident chlumského klubu.