„Po zranění Lukáše Ticháčka jsme museli rychle reagovat na nastalou komplikovanou situaci,“ vysvětlil překvapivé angažmá manažer klubu Ondřej Hudeček.

Svalové zranění zastavilo kapitána týmu Lukáše Ticháčka v nevhodné době, těsně před startem Ligy mistrů.

Pondělní extraligové utkání v Liberci výborně zvládl mladý Martin Kočka, ale na turnaji v Trentu bude mít trenér na výběr už ze dvojice nahrávačů.

Wessel Keemink se již v Karlových Varech představil, když v rámci prestižní Ligy mistrů tvrdil v KV Areně volejbalovou muziku v trikotu italské Modeny.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

„Je to samozřejmě výzva, ale kluci s tím počítají a podle toho, co jsem viděl, myslím, že se sehrajeme rychle,“ hlásil sedmadvacetiletý nahrávač po prvním tréninku v Karlových Varech.

„Pokusíme se předvést ten nejlepší výkon a snad můžeme něco dokázat v té neskutečné skupině.“ Od úterý do čtvrtka Karlovarsko vyzve postupně Friedrichshafen, Trentino a Novosibirsk, vesměs týmy, které už v Lize mistrů triumfovaly.

Navzdory střetnutí s volejbalovými giganty věří v důstojné vystoupení Karlovarska i manažer Hudeček. „Toužíme po první historické výhře klubu v této prestižní soutěži,“ potvrdil.

„Rozhodli jsme se proto posílit kádr i přes nelehkou finanční situaci. Prezentace klubu i českého volejbalu na evropské scéně je pro nás natolik důležitá, že jiné řešení nakonec nebylo možné. Věřím, že zkušený Wessel vytvoří společně s Martinem Kočkou úspěšný nahrávačský tandem, který nás dovede k úspěchu.“

Wessel Keemink se již v Karlových Varech představil, když v rámci prestižní Ligy mistrů tvrdil v KV Areně volejbalovou muziku v trikotu italské Modeny.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

K prvnímu setkání Wessela Keeminka s karlovarským volejbalem došlo v předloňském ročníku Ligy mistrů. Tehdy dostal v dresu Modeny důvěru v obou vzájemných zápasech základní fáze a pokaždé z toho byla výhra favorita ve třech setech.

„Překvapila mě ale úroveň tohoto týmu,“ vzpomínal na Karlovarsko. „A stejně tak mě překvapuje úroveň české ligy. Na prvním tréninku jsem si tu všiml obrovské útočné síly kluků.“ Wessel Keemink startoval na dvou evropských šampionátech, reprezentoval Nizozemsko v Evropské lize či olympijské kvalifikaci.

V evropských pohárech si zahrál za týmy Modeny, Budvy, Aalstu a Apeldoornu. V historii karlovarského klubu je Keemink po Daanu van Haarlemovi druhým nizozemským hráčem.

Wessel KEEMINK

*29. května 1993

Reprezentace: Nizozemsko

Výška: 197 cm

Post: nahrávač

Kariéra: 2019/20 Budva (Č. Hora); 2018/19 Modena (It.); 2017/18 Aalst (Bel.); 2016/17 Apeldoorn (Niz.); 2014-16 Rijswijk (Niz.) (tk)