Konečně! Tento víkend se jede na Božím Daru již 41. ročník jednoho z nejoblíbenějších závodů na běžkách u nás – Karlův běh Alpine Pro.
Zároveň odstartuje 2. ročník seriálu Stopa pro život, který sdružuje trojlístek našich nejpopulárnějších zimních běžkařských závodů: Karlův běh Alpine Pro, Šumavský Skimaraton Kooperativy a Krkonošskou 70 Kooperativy.

Poslední týdny dělají organizátorům závodů opravdu radost. Na české hory dorazila zima, jak má být.
A dobrou náladu ze skvělých lyžařských podmínek budou mít určitě také všichni milovníci úzkých prkýnek, až zjistí, co je v Krušných horách v sobotu a neděli čeká.

Závody jsou opět otevřeny všem věkovým a výkonnostním kategoriím lyžařů včetně dětí.
Kromě výborně připravených tratí se všichni účastníci i jejich doprovod může těšit na nadstandardní služby před i po závodě, které u jiných podniků nejsou běžné.

Patří mezi ně například velkokapacitní vyhřívaný stan s občerstvením, tzv. Depo Kooperativy s vyhřívaným stanem pro pohodlné převlékání, bezpečnou úschovnou lyží a osobních věcí závodníků po celý den zdarma.

Výtečný je také catering s vlastní kuchyní, na který se zde loni doslova pěla slova chvály.
Každý závodník si v rámci startovného může vybrat z pěti druhů teplých jídel, teplých i studených nápojů. Pro doprovod závodníků a diváky je po celý víkend otevřená Hospoda Stopa pro život.

V rámci startovného má každý účastník garantovanou zimní čepici od firmy Alpine Pro. Před závodem i na trati je k dispozici profesionální Ski servis České spořitelny.

O rychlý a kvalitní výsledkový servis se s čipovou technologií stará společnost SportSoft.

Na závody je připraven bohatý doprovodný program pro dospělé i děti. Nikdo nebude mrznout nebo se nudit!
Nejmenší ratolesti potěší v Dětské zóně vyhřívaný stan s hrami a hračkami.
Moderátorem všech tří závodů seriálu je výborný Tomáš Hauptvogel, který pohotově komentuje jak dění v areálu závodu, tak slavnostní vyhlašování výsledků na velkém pódiu.

Generálním partnerem závodu Karlův běh i celého seriálu Stopa pro život 2012 je pojišťovna Kooperativa, hlavními partnery jsou Česká spořitelna a Alpine Pro.

Na závody je možné se přihlásit on-line na www.stopaprozivot.cz nebo v době konání závodu přímo na místě.

Více informací o seriálu Stopa pro život naleznete na www.stopaprozivot.cz.

Místem startu, cíle a zázemí 41. ročníku závodu je areál bývalé celnice na Božím Daru v Krušných horách.
V sobotu 11. února se na nejvýše položených běžeckých tratích Krušnohorské magistrály běží volnou technikou Memoriál Jana Pravečka. Hlavní závod má 47 km, další 21 a 15 km.

Neděle je vyhrazena závodům dětí a závodům klasickou technikou. Hlavním závodem je Memoriál Jiřího Čáslavského na 47 km. Další tratě jsou 21 a 15 km. Dětské závody jsou podle věku rozděleny na trasy o délce 1, 2 a 5 km.

Prezentace:
pátek, 10. února: 16.00 – 20.00; sobota, 11. února: 7.30 – 9.00; neděle, 12. února: 7.30 – 9.00.
Karlův běh Alpine Pro je partnerským závodem evropských dálkových běhů EUROLOPPET. Seriál Stopa pro život 2012 vás zve na další závody: Šumavský Skimaraton Kooperativy (25. – 26. 2. 2012) a Krkonošská 70 Kooperativy (3. 3. 2012).