Jako první si odbyla premiéru pod pěti kruhy Alena Hanušová. Ve druhé čtvrtině pondělního duelu s Tureckem ji poslal trenér Lubor Blažek při nepříznivě se vyvíjejícím skóre rozcvičovat. A v 16. minutě ji také vyslal do hry. O pár vteřin později přišel první kontakt s míčem, vzápětí úspěšný blok pod vlastním košem a první střela. Na konci druhé čtvrtiny dal český kouč ale opět příležitost zkušenějším borkyním.

A mezi nimi dalšímu sokolovskému želízku, Kateřině Zohnové. Ta předvedla raketový vstup do utkání. Po čtyřech vteřinách na hřišti při akci zleva si dochází pro faul a připisuje také první dva olympijské body za proměněné trestné hody. „Nervózní jsem ani nějak nestihla být, cítila jsem se dobře. Jsem určitě ráda, že jsem mohla nějaký čas strávit na hřišti," hlásí z Londýna kraslická rodačka.

No, nějaký čas. Zohnová vydržela na hřišti prakticky do konce duelu. A předvedla také perfektně načasovanou přihrávku na nabíhající Bartoňovou, která se stala jedním z hitů televizního zpravodajství ze zápasu. Po vystihnuté přihrávce Turkyň a samostatné akci přes celé hřiště si potom stačí ještě připsat další dva body a snížit tak dvě a půl minuty před koncem na hratelných 53:57.

Druhou porážku v olympijském turnaji však se svými spoluhráčkami nakonec odvrátit nedokáže. „Bohužel se nám opět nedařilo, tak doufám, že už to prolomíme a začneme znovu hrát to, na co máme," přeje si.