Byl také o dětských úsměvech. Hlavnímu závodu totiž předcházely tradičně dětské duatlonové závody, do kterých se v sobotu 8. června zapojila přibližně stovka účastníků, která zdolávala trasy Xterra Kids Duathlonu.

„Máme radost z tak velké účasti. Na dětech je vždycky vidět ta čirá radost z pohybu, což je pro nás největší odměna,“ s úsměvem podotkl k velkému zájmu triatlonových nadějí ředitel závodu Vladimír Malý.

„Těší nás i fakt, že každý rok vidíme stejné tváře, které postupují jednotlivými věkovými kategoriemi. Takže věříme, že nám v Karlovarském kraji roste nová triatlonová generace,“ přeje si Malý. Jeho tým připravil tratě pro děti od jednoho roku až do patnácti let věku. Ty nejmenší absolvovaly čtyřsetmetrový běh. Ty nejstarší pak musely zvládnout jeden kilometr běhu, 4 kilometry na horském kole a ještě pětisetmetrový běh.

Závod se uskutečnil pod patronací Jana Nováka, který před lety tradici terénního triatlonu v Ostrově založil. Zajímavostí je, že jeho synem je známý český laufař Petr Novák.

„Na všechny děti pak čekala v cíli originální odměna – účastnická medaile, kterou pro ně vyrobili vězni z ostrovské věznice. Ti se v rámci resocializace dobrovolně podíleli také na stavbě trati,“ připomněl šéf závodu.

Organizační tým CITY TRIATHLONU Karlovy Vary pořádá dětské závody dlouhodobě. Ten nejbližší se uskuteční 13. července v Sokolově, kde se bude konat nejen závod Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu, ale také mistrovství republiky žákovských kategorií. Vrcholem sezony pak bude závodní víkend CITY TRIATHLON Karlovy Vary, který si vyznačte v kalendáři na 23. až 25. srpna.

„Už v pátek se bude konat závod českého poháru  žáků. V sobotu je na programu Baby Duathlon, který je určen dětem od jednoho roku až do 12 let. I na něm mohou děti (stejně jako v Ostrově) závodit zdarma,“ poukazoval Malý.

Odpoledne se pak uskuteční závody českého poháru dospělých. A v neděli program vyvrcholí závody Světového poháru. „Chtěl bych pozvat nejen širokou veřejnost, ale také hobby triatlonisty a také nejmenší závodníky na skvělé závody a světovou podívanou,“ dodal závěrem Malý.