O tom, že se chodovskému klubu Gorenje daří jak na poli kickboxerském, tak i v karate, přesvědčili borci na dvou významných turnajích.

Krajský Pohár mládeže

Karlovarský svaz karate spolu se svazem JKA K. Vary uspořádal soutěž ve sportovním karate mládeže. Soutěžilo se v disciplínách řízené kumite (dle pravidel JKA), kata (souborná cvičení) a sportovní zápas kumite všichni borci. Současně se soutěží Kata nadějí (pro začátečníky) probíhala soutěž Krajský přebor, kde vítězové postupují na mistrovství ČR.
Při zahájení turnaje byly vyhlášeny výsledky za rok 2007. Karate Klub Gorenje získal již počtvrté titul nejúspěšnější oddíl v regionu a oddílový borec Miroslav Novák byl vyhlášen nejlepším bojovníkem v roce 2007, kdy získal přes 500 bodů za umístění na soutěžích v daném roce.
V kata nadějí ml. žáci se umístil Michal Galla na pěkném třetím místě a dorostenec Sergej Konončuk získal stříbrnou medaili. V kategorii kumite ml. žáků do 40 kg získal Míša Galla druhé místo a v kat. dorostu do 45 kg vybojoval Sergej Konončuk také stříbro.
Do bojů o medaile v kat. pokročilých (zelený pás a výše) zasáhla pouze Andrea Lochschmidtová, která v kata st. žákyní získala druhé místo.
Sportovní zápas si chodovští borci nenechali utéct. Kumite st. žákyň nad 50 kg patřilo Andree Lochschmidtové, která přesvědčivě zvítězila ve všech zápasech a odnesla si zasloužené prvenství. Miroslav Novák si v kategorii st. žáků do 45 kg se svými soupeři také poradil a získal zlato. Karel Hrabák nastoupil v nové kategorii st. žáků do 39 kg, kde soupeřům nedal žádnou šanci a došel si pro zlato.
Všichni vítězové postoupili na mistrovství ČR a to je zavazuje k maximálnímu úsilí na tréninku, pokud chtějí uspět na této soutěži, kde se sejde špička z celé ČR.

Národní pohár Čech 2008

Kickbox klub Gorenje Chodov se také zúčastnil prestižního turnaje v Klatovech. Byl to jeden ze tří nominačních turnajů na srpnové mistrovství světa v Olomouci. Soutěž byla pouze pro seniory, a to v kategoriích semi, light, full a kick.
Chodovský klub zastupoval již tradičně Tomáš Bursík, který nastoupil v kategorii full-contact do 67 kg. „Bouchal“ finále na 3 x 2 minuty s jedním z nejlepších bojovníků této kategorie Martinem Honem. Po velmi tvrdém zápase, ve kterém se jela naplno všechna tři kola, zvítězil Tomáš těsně 2:1 na body. Oba borci předvedli parádní výkon. Jsou to jediné závody za první polovinu sezóny, protože se Tomáš připravuje především na hlavní „fight“ roku, čímž je maturita.
Podrobnější informace o závodech a chodovském klubu můžete najít na www.kickchodov.estranky.cz.
„Za podporu našeho klubu děkujeme firmě Gorenje, hotelu Reitenberger, masážnímu salonu Lafita, tetovacímu salonu Via Paradox a internetovému obchodu Ultimateshop,“ děkoval po závodech trenér Marcel Veselý.