O uplynulém víkendu se uskutečnilo Mistrovství České republiky amatérských cyklistů v Běleči u Kladna.
První den, v sobotu, byla na pořadu časovka jednotlivců. Na start se postavilo celkem 172 cyklistů, kteří bojovali s chronometrem na náročné, 25 kilometrů dlouhé trati z Běleče do Lán a zpět. V kategorii B si dojel Ludvík Killinger mladší z Cyklo Teamu Killi Sokolov pro 16. místo, když náročnou trať zvládl v čase 37:15 min.

V kategorii D zvítězil závodník Slavie Karlovy Vary R. Krummer časem 34:31 min. Medailové umístění pro sokolovský okres vybojoval Ludvík Killinger starší (Cyklo Team Killi Sokolov), který svým výkonem vybojoval druhé místo, když trať projel v čase 34:46 min. Na třetím místě dojel P. Ejem (Uničov) v čase 35:18 min. Čtvrtá příčka opět patřila sokolovskému zástupci Petru Volánkovi s časem 36:15 min., rovněž z Cyklo Teamu Killi Sokolov.

V neděli pak pokračovalo mistrovství České republiky silničním závodem. Opět se jelo na velmi náročné, kopcovité trati. V kategorii B dojel Killinger mladší na 18. místě, když přijel ve druhé skupině, ve které byl nakonec nejrychlejší a v závěrečném spurtu vyhrál.

V kategorii D měl Cyklo Team Killi opět dvojnásobné zastoupení. Hned v prvním náročném stoupání se vytvořila vedoucí sedmičlenná skupina, ve které byli oba sokolovští zástupci Killinger starší i Petr Volánek. 10 kilometrů před cílem, v posledním stoupání, zaútočili karlovarský Krummer se sokolovským Killingerem a vedoucí skupinu ještě rozdělili.

V cíli si nakonec vybojoval prvenství M. Kakáč (Cyklosport Kern Praha), na druhém místě dojel R. Krummer (Slavia Karlovy Vary), na třetím a čtvrtém Petr Volánek a Ludvík Killinger (oba Cyklo Team Killi Sokolov).

Zdeněk Plachý