Členové klubu Kyokushin Gorenje Chodov předvedli na Evropském poháru v Kyokushin karate ve Skalné u Chebu naprosto vynikající výkony. Kvalita zápasů se rok od roku velice zlepšuje, a to jak tvrdostí, tak technickou vyspělostí závodníků.
Zástupci Gorenje Chodov nastupovali na zápasiště velice dobře připraveni a po týdenním soustředění na Šumavě i správně nabuzeni. Někteří si sáhli opravdu až na dno svých sil, ale bojovnost a odhodlání, se kterým své soupeře většinou poráželi, přinesly veliký úspěch. Chodováků startovalo celkem devět, proto zisk celkem sedmi zlatých, tří stříbrných a jedné bronzové medaile daleko předčil očekávání.
Nutno podotknout, že se jednalo o plnokontaktní zápas a rozdíl váhy byl někdy i deset kilogramů.
Příkladem může být třináctiletá Veronika Vičíková, která nastoupila v kategorii s patnáctiletými a o hlavu vyššími dívkami, a přesto jim nedala šanci a vybojovala zlato. Nejvíce asi všechny překvapil Milan Hoang, který se zúčastnil závodů poprvé a nikdo z oddílu nečekal takové nasazení, s jakým vstupoval do zápasů a přesto, že si v prvním kole utrhl nehet na palci u nohy, dokázal se probojovat až do finále, kde po prodloužení zvítězil.
Pochvalu zaslouží, také Michaela Chrastinová, která měla soupeřky také podstatně vyšší a těžší, takže stříbro pro ni byl veliký úspěch. Svého prvního zlatého poháru na větších závodech se také dočkala Andrea Ilečková a Michal Dvořák, který se, bohužel, ve vyřazovacích bojích potkal s Danielem Maxantem, jinak by finále bylo určitě věcí Chodova. Daniel Maxant vybojoval nakonec třetí místo.
Čeněk Růžička tentokrát nebyl ve své kůži, nicméně svoji kategorii vyhrál a ještě v kategorii o dva roky starší získal stříbro. Klára Ilečková vyhrála kategorii juniorek do 60 kg a v té samé nad 60 kg byla druhá, což bylo trochu zklamáním, ale měla za sebou opravdu těžký zápas s polskou reprezentantkou, který ji stál hodně sil. Martin Zdráhal si neporadil s výškovou převahou svého protivníka a i když předvedl moc pěkný zápas, skončil již ve vyřazovacím kole.
„Všem bych rád poděkoval za reprezantaci Kyokushin Gorenje Chodov a popřál ještě víc úspěchů na cestě Kyokushin,“ řekl po turnaji trenér oddílu Víťa Ilečko.


Výsledky borců Gorenje; mini BRH:
1. Michal Dvořák; mini BRH: 3. Daniel Maxant; ml. žáci nad 35 kg: 1. Čeněk Růžička; st. žákyně do 38 kg: 1. Andrea Ilečková; st. žákyně nad 38 kg: 2. Michaela Chrastinová; st. žáků nad 42 kg: 2. Čeněk Růžička; ml. dorostenky nad 45 kg: 1. Veronika Vičíková; ml. dorostenci nad 50 kg: 1. Milan Hoang; st. dorostenky nad 50 kg: 1. Veronika Vičíková; juniorky do 60 kg: 1. Klára Ilečková; juniorky nad 60 kg: 2. Klára Ilečková.