Zatímco na jižních svazích nejvyššího vrcholu Krušných hor o víkendu probíhaly souboje o to, kdo bude nejrychleji dole, na severním svahu se závodilo, kdo bude nejrychleji nahoře. Na jižním svahu sjezdaři na horských kolech, na severním běžci. Sedmnáctý ročník horského běhu Perštejn – Klínovec jich na start přilákal jen tři desítky včetně nepočetné skupinky běžců z Karlovarska, zbytek zřejmě odradilo nevlídné počasí.

Kromě trati, která budí respekt už svými parametry, když na necelých 18 kilometrech musí běžci nastoupat víc jak devět set metrů, ztrpčovalo letos běžcům život i chladno, mlha a déšť. Nejlépe se s tím vším vypořádal Jiří Wallenfels ze Sokola Vinohrady, který na vrchol Klínovce vyběhl jako první, když svým stíhačům nadělil téměř sedm minut.

Z Karlovaráků byl nejrychlejší třiačtyřicetiletý Milan Kožák, který v dresu AC Start svedl vítězný boj o celkové druhé místo s o deset let mladším Ústečákem Čapkem a celkem suverénně přitom vyhrál kategorii mužů do 49 let. Úspěch v podobě bronzu si mezi mladšími veterány připsal i Bohdan Hofreiter z karlovarského ACES Teamu.

Husarský kousek předvedl na klínovecké trati chodovský Manfréd Krassa. Ve čtyřiašedesáti zaběhl na svůj věk vynikající čas 1:41:51, který by stačil na sedmé místo v hlavní kategorii mužů do 39 let! Na stupně vítězů kategorie nejstarších veteránů jej doprovodili Sokolováci Petr Szász a Jiří Královec.
Žen se na startu v Perštejně sešlo jen pět a jen dvě z nich se dostaly pod dvě hodiny. Vítězná teplická Škramlíková a o třiadvacet let starší abertamská veteránka Eva Hejtmánková na 2. místě.