Nejednalo se o žádné porušení celorepublikové karantény. Samurajové se sešli online, prostřednictvím počítačů a telefonů, na dálku ve svých domovech. Na programu byl první společný kruhový trénink.

„Přinášíme vám první natočený trénink pro všechny samuraje. Připravte se s celou rodinou v době karantény a cvičte s naším videem doma,“ pobídl ostatní hlavní trenér Václav Kolář.

Video, na kterém sám předcvičuje, vždy obsahuje celé jedno kolo. „Tím začnete a dále si připravte časovač a pokračujte sami v dalších kolech,“ vysvětluje kouč samurajů.

V prvním kruhovém tréninku členové chodovského klubu odmakali šest kol. „To znamená zhruba 30 minut cvičení,“ dodává Václav Kolář.

„Kruháč“ ale není určen jen pro samuraje. „Oslovte široké okolí, cvičit s námi může kdokoliv. Staňte se fanoušky naší facebookové stránky „Samurai Fight Club“ a pojďme společně cvičit vstříc_koronaviru,“ říká na závěr trenér.

A ohlasy na první trénink? „Bylo to super,“ shodli se cvičenci. Ve čtvrtek od 18.00 je připraven kruhový trénink číslo 2.