Basketbalistky karlovarské Lokomotivy si to v sedmém kole Excelsior ŽBL rozdaly s pražským USK. Hosté jsou jasným favoritem soutěže. Soupiska plná vicemistryň světa a hráček různých reprezentací si s karlovarským týmem poradila poměrem 60:86.

S týmem USK dorazily do lázeňské metropole i hvězdy reprezentace Ferančíková, Elhotová a Kulichová, do kterých se karlovarské publikum zamilovalo při zářijovém mistrovství světa. „Všechny holky, co tady odehrály mistrovství světa, tak si vzpomněly, jaké to tu bylo,“ přiznala po utkání Petra Kulichová.

Zápasy české Excelsior ŽBL bere pražský tým jako přípravu. „Přijely jsme sice jenom v osmi hráčkách, ale to neznamená, že jsme nechtěly dát do utkání všechno. My se při těchto zápasech připravujeme na ta euroligová střetnutí. Do zápasu musíme dát úplně všechno, tak jako v utkání Euroligy. Musíme pozorně bránit a také bezchybně útočit,“ poznamenala Kulichová.

Před zápasem s Lokomotivou se USK střetlo s tureckým Galatasaray Istanbul. Dvě náročná utkání ve třech dnech dala děvčatům pořádně zabrat. „Trochu se ta únava na nás projevila. Zápas v Karlových Varech jsme odehrály jenom v osmi hráčkách, ale na to si nemůžeme stěžovat. My musíme šlapat takto dál a vydržet celou sezonu,“ dodala Petra Kulichová.