Naposledy Kverka v Sokolově působil v sezoně 2014/2015, kdy odehrál pět utkání, ale ještě rok předtím byl klíčovou osobností baníkovského týmu, který jen těsně nepostoupil do první ligy. „V roce 2013/2014 to byla skvělá sezona. Byla úžasná parta, pořád jsme vyhrávali a mně se také dařilo, takže na to vzpomínám jednoznačně pozitivně. Jen škoda, že už tehdy jsme nepostoupili. Chyběl nám vážně jen krůček,“ vrací se do minulosti Jaromír Kverka. Ten v sokolovské kabině potká spoustu bývalých spoluhráčů. „Očekávám, že v Sokolově navážu na to, co jsem předváděl, když jsem tam byl naposledy. Musím i říct, že v Sokolově mám hodně kamarádů a moc se na ně těším,“ vyhlíží staronové působiště sedmadvacetiletý útočník.

Ani Jaromíru Kverkovi neuniklo vítězné tažení Baníku druhou ligou. Zápasy dokonce osobně navštěvoval. „Cestu Baníku jsem sledoval neustále a na hodně zápasů ve finálové části jsem se chodil dívat osobně. Prožíval jsem to hrozně moc, protože pojetí hry a atmosféra na Baníku byly úžasné,“ popisuje závěr loňské sezony nová posila týmu. Jaromír Kverka v loňské sezoně začal v týmu extraligových Karlových Varů, následně nastupoval jako hostující hráč v Prostějově a Slavii Praha v první lize. V závěru sezony se pak vrátil na extraligový karlovarský led. „Začátek sezony mi vůbec nevyšel. Trápil jsem se herně, proto mě poslali na 14 dní do Prostějova, kde to nebylo vůbec podle mých představ. Potom jsem byl poslán na Slavii a tam už jsem hrál ten hokej, na který jsem zvyklý. Dával jsem góly, měl nahrávky a snažil se rozhodovat zápasy. Následně si mě Vary stáhly zpět a už jsem v Karlových Varech dohrál sezonu,“ líčí průběh loňské sezony Jaromír Kverka.

S první ligou má tak odchovanec karlovarského hokeje čerstvé zkušenosti. Na jakých příčkách by se Baník po 22 letech v první lize mohl pohybovat, to šikovný útočník nechce tipovat. „Vůbec si netroufám odhadovat umístění, ale pokud Sokolov bude hrát jako minulý rok, systémově správně, snažit se dobře bruslit a hrát hodně na puku, tak si myslím, že play-off by mohlo být velmi reálné,“ věří hráč s téměř sty extraligovými starty. Podle svých slov by osobně chtěl dominovat na obou stranách kluziště a snažit se rozhodovat zápasy. I Jaromír Kverka na prvoligovou sezonu Baníku fanoušky láká. „Ať chodí na zápasy a užívají si, tak jak tomu bylo minulou sezonu v dubnu.“