„O víkendu bude na programu jubilejní 10. ročník mezinárodního mistrovství České republiky v trialu jednotlivců," hlásí pyšně organizátor Aleš Labík. A má k tomu řádný důvod. O víkendu 1. a 2. srpna se bude prohánět v Kyselce a přilehlém okolí kempu Ontário, kde bude mít Trial Kyselka 2015 rozbalen pořadatelský tábor, to nejlepší z české trialové špičky. V sobotu 1. srpna začne závod v 11.00 hodin, v neděli 2. srpna pak bude start na programu o hodinu dříve, to jest v 10.00 hodin.

„Dorazí nejen nejlepší trialisté z Čech, ale i ze sousedního Německa," koukl se na startovní listinu Labík. Kyselecká soutěž patří k velmi oblíbeným, a to jak z pohledu jezdců, tak i z pohledu diváků. Pořadatel proto očekává hojnou účast a vysokou diváckou návštěvu.

„Zdejší terén je k jezdcům velmi drsný a neúprosný a v rámci seriálu mistrovských podniků patří tato soutěž k těm technicky i fyzicky náročnějším. Zejména při deštivém počasí se sjízdnost některých úseků rapidně horší a jezdci zde zanechávají mnoho odhodlání a sil," vysvětloval Labík, proč je kyselecký podnik tak oblíbený.

Pro diváky je to tak výjimečná příležitost, kdy mohou sledovat z bezprostřední blízkosti nesmlouvavý souboj jezdců nejrůznějších kategorií s nástrahami přírodní tratě. „Letošní seriál mezinárodního mistrovství je v elitní kategorii velice zajímavý a i po šesti soutěžích není jasný favorit na mistrovský titul," poukazoval Labík a hned přidal: „To je po několikaleté nadvládě Martina Křoustka velké překvapení a souboje těch nejlepších jsou velmi těsné a dramatické. O přední příčky se úspěšně uchází s dlouholetým soupeřem Jirkou Svobodou."

Oba tyto ostřílené borce však velmi úspěšně a často poráží mladý, talentovaný jezdec Martin Matějíček, který v loňském roce získal velmi cenné zkušenosti, když absolvoval seriál mistrovství USA, kde bral titul vicemistra. Nadějný trialista zaznamenal obrovský úspěch i na mistrovství Evropy v Itálii, kde obsadil skvělé čtvrté místo.

„Do seriálu mezinárodního mistrovství také zásadně promlouvá v současnosti nejlepší německý jezdec Franzi Kadlec, který se zúčastnil letos čtyř českých soutěží a z toho třikrát zvítězil.

„Franci Kadlec má ke Kyselce velmi vřelý vztah a já mohu být tak trochu hrdý na to, že jsem s tímto jezdcem, který nyní patří do světové elity, strávil mnoho tréninkových hodin. Jeho účast v Kyselce není ovšem zatím potvrzena, jelikož má za sebou světový pohár v USA a je otázkou, zda bude schopen zvládnout náročný přesun až k nám do malé Kyselky," podotkl Labík.

Mezi velmi atraktivní patří také kategorie těch nejmladších závodníků, tedy žákovská kategorie. Diváci velmi často bouřlivě oceňují velkou snahu, nebojácnost a odhodlání dětí. „Velké uznání rozhodně patří jejich rodičům, trenérům, doprovodům a ´chytačům´ zároveň," připomněl šéf kyseleckého trialu. Pro diváky je tradičně po dva dny připraveno bohaté občerstvení nejen v kempu Ontario, ale i na soutěžním okruhu, kde mohou využít pravou vojenskou polní kuchyň.

„Každý den proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a sobotní večer zpestří malá trialová show a oldies party. Každý, kdo chce vidět dokonalou souhru člověka s motocyklem a akrobatické výkony při překonávání extrémních překážek, by měl navštívit kyselecký trial," láká diváky na deset soutěžních úseků Labík.